Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanvásárlás előtt szoktál...

Ingatlanvásárlás előtt szoktál tájékozódni arról, hogy mennyire szennyezett egy település?

Figyelt kérdés

Na, mibe fogadjunk, hogy nem?

Pedig nagyon fontos, hogy a nagy ingatlanvásárlási láz csitulása után ne tedd tönkre magad és szeretteid életét.

Hasznos lehet megnézni a nagy ipari szennyezőforrásokat, sőt, a szmogtérképet is. Ugye?

[link]

Szmogtérképek:

[link]



2018. aug. 21. 22:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
És most akkor ?
2018. aug. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nos, igen! Amikor arra kérdeznek rá a kollégák, hogy mennyire „fertőzött” egy település, teljesen másra gondolnak. Pedig a probléma összetett, mondhatnám azt is, hogy komplex. :-)
2018. aug. 21. 23:57
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én megnéztem, de pl. a mostani falum tuti, hogy sokkal szennyezettebb, légvonalban 20 km-en belül van egy olajfinomító. Felettünk van légi folyosó, látni a gépek színét olyan alacsonyan szállnak. A mérőállomás kb. 10 km, de más irányba. A 4. emeleten Győrben 1 hónap alatt nem jön össze annyi por, mint itt egy héten. A faluban pedig mindenki nagyra van, hogy mennyire jó a levegő, mert sok az erdő... Szóval azt is keresd meg, hogy hol a mérőállomás és mi a főbb szélirány.
2018. aug. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
37%
Oké, nyertél, nem szoktam. És akkor most hova szarjak?
2018. aug. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%

Nagyon cuki, ahogy azt érzed, te feltaláltad a spanyolviszaszt!


Hiszen, ha mér neked nem futja jobb ingatlanra, akkor tuti: akinek igen, az legalább hülye, így te okosnak tűnsz magad szemében :)


Nos, ki kell, hogy ábrándítsalak: ALAPVETŐ, hogy tájékozódtam erről, sorban, mindhárm ingatlanom megvásárlásakor. Sőt, sok egyéb, olyan dologról is, ami benned fel sem merült.


És?

2018. aug. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hogy ti mekkora izék vagytok!

Az különösen aranyos, amikor a regresszív jeleket mutató kolléga megkérdezi, mint az épp szobatisztává vált kisgyerek, hogy hová tojhat.

Mars a WC-re kisfiam!

2018. aug. 23. 01:02
 7/14 anonim ***** válasza:

Látszik, hogy te még soha a büdös életben nem vettél ingatlant.

Amikor ingatlant veszel, talán jó, ha a 10. a fontossági sorrendben, hogy épp hol helyezkedik el a "szmog-térképen".

Az adott helyen lévő település levegő-szennyezettségével nagyjából mindenki képben van. Minél nagyobb egy város, annál szennyezettebb a levegője, ez vitathatatlan. Minél távolabbra megyünk egy nagy településtől, annál jobb lesz a levegő minősége.

Ám én ettől még nem fogok a Börzsöny lábához költözni, mert: Budapesthez köt a családom, a munkám, az életmódom, stb. Vagyis eszembe nem jutott egyik lakásvásárlásomnál sem (mind BP), hogy mit mutat az általad nagyra becsült "szmog-térkép" (valós adatok nélkül, egy sima földrajzi térképpel a kezemben is megrajzoltam volna).

Vagyis továbbra is áll a kérdésem: hova szarjak?

Üdv: egy regresszív jeleket mutató válaszoló.

Ui: kérlek írj még, és lehetőleg tömd tele idegen kifejezésekkel, azt nagyon szereted.

2018. aug. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Kedveske, vigyázz mert a regressziód még fokozódhat, a degradációban eljuthatsz akár a szuicid magatartáshoz is, ha már nem ott toporogsz, bár ez utóbbi is jobb, mint szeretteid vagy mások veszélyeztetése. Próbálj kitörni a saját magad által felállított csapdából, mert egyébként életed végéig keringhetsz a labirintusban, mint egy pici Minotaurusz, folyton keresve a kakilóhelyet.

:-D

2018. aug. 23. 07:42
 9/14 anonim ***** válasza:
53%
Nagyon-nagyon távol áll tőlem az öngyilkos hajlam, főleg, amikor ilyen jól szórakozok másokon. :-)
2018. aug. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

1. Környezetmérnök végzettséggel nem gondolom, nem hallottam róla, hogy Magyarországon bárhol is annyira nagyon egészségtelenül szennyezett lenne a levegő.

2. Közel se a nagyvárosok levegője a legrosszabb, ezt a szmogtérkép is alátámasztja.

3. A közlekedés a szmognak csak egy, és egyre kevésbé jelentős okozója.

4. Amit mi nagyvárosban vesztünk esetleg, forgalmas út mellett lakva, azt visszanyerjük ott, hogy nálunk nincs fatüzelés, korszerűtlen kályhában nedves fával tüzelés, amibe beledobják a hulladékot is.


+.

Sosem értettem a szmogtól való parát. (Jaj az egészségügyi határérték 50%-a Budapesten, mindmeghalunk....)

Pont attól félni, ami ellen nem tehetünk és kevésbé jelentős?

Alvás mennyisége, minősége, stressz, zöldség-gyümölcs fogyasztása, sport...?

2018. aug. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!