Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vennétek úgy egy lakást (...

Vennétek úgy egy lakást ( panel) hogy az eladó elmondta hogy penészedik? Felújitandó, de szép, nagy, jó beosztás, egyénbként ideális lenne.

Figyelt kérdés

2018. aug. 27. 22:51
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Nem, de én alapból sem vennék panelt. Néha még ezt az egy szomszédot is sokallom, aki van.

Jó lenne tudni, mitől penészedik, mert jó eséllyel a felújítás sem fog segíteni a dolgon, általában szerkezeti hibára vezethető vissza. Ha így van, folyamatosan harcolni fogtok a penész és a dohszag ellen, tartós eredmény nélkül. Döntsétek el, megéri-e.

2018. aug. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés hol és mitől penészedik.


Lehet a sarkoknál azért, mert hőhidas a szerkezet, de lehet a fürdő mert nem szellőzik ki rendesen.

2018. aug. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sarok lakás és a külső falak penészednek. Ez több helységet is érint. Azt hagyjuk hogy ki venne / nem venne panelt, most is abban élek, és semmi bajom vele.
2018. aug. 28. 06:44
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
A szellőzést kell megoldani. Viszont jó alap az alkudozáshoz.
2018. aug. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Azok a falak szigeteletlenek és azért penészesedik.

Kívűlről ha tudjátok hőszigetelni akkor rendben lesz az.

2018. aug. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, nincsenek szigetelve a falak. Viszont panelben mi nem tudjuk megoldani a külső szigetelést, ahhoz az egész házat körbe kéne szigetelni. :(
2018. aug. 28. 13:54
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyósoméknál penészedik brutálisan a fal. Az lett a megoldás, hogy belülről szigetelt, így a penészt "bezárta" a fal és a szigetelés közé. Nem, baromira nem jó megoldás, de legalább penész szag és szín nincs.

Megkeresnék egy szellőzéstechnikával foglalkozó szakembert, és megbeszélném vele a lehetőségeket. A hideg pontok szoktak penészedni, ahol le tud csapódni a pára. Az gáz, ha komplett falakat érint a probléma, elképzelhető, hogy nem lesz rá megoldás, mert nem tudod soha úgy felmelegíteni, hogy harmatpont fölé kerüljön a hőmérséklete.

Lehet, hogy némi fűtési rendszer átalakítással is megoldható lenne.


A lényeg, hogy enélkül nem venném meg, hiszen több bosszúságot okoz egy idő után, mint örömet és nem is egészséges. Én tudom, anyósom nagyon régóta szív ezzel. Utána eladni is nagyon nehéz, ha korrekt akarsz lenni.

2018. aug. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én biztos nem vennék. Ezzel örökké csak a gondotok lesz. Tök ronda és egészségtelen is ha penészedik egy helyiség, a festés sem oldja meg mert mindig ugyanúgy visszajön, főleg ha nincs szigetelve a ház.
2018. aug. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Hőszigetelés belülről? Mese habbal: néhány év alatt a házad is oda lehet

[link]

2018. aug. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
25%

Be lehet szigeteltetni kívülről is egyénileg, én régebben láttam ilyet. Csak kérdés, mennyibe kerül, megéri-e.

Amúgy a megoldás ez lenne, a külső szigetelés.

2019. aug. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!