Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti belevágnátok így a házvásár...

Ti belevágnátok így a házvásárlásba/ hitelbe?

Figyelt kérdés

Családi házba szeretnénk költözni a férjemmel. Megyeszékhelyen lakunk, itt esélytelen olyat találni, ami megfelel a szempontjainknak, és árban is jó. Így egy faluban, ami a lakásunktól kerek 10km-re van, találtunk egy nagyon jó házat. Csak ki kell festeni, és lehet is költözni. 22m a ház. Ebből 15m önerő, 7m hitel lenne.

Felvennénk a csokot 2 gyerekre, használt házra, ami fedezné az illeték, ügyvéd költségeit, illetve talán még a festés is beleférne. Azonban eléggé félünk a hiteltől. Kettőnk jövedelme kb 360.000 havonta. Gyermekünk még nincs, akire költenénk, csak egy kutyánk. Ő kb 10.000 havonta :) Havi kb 40.000 hitelt ti be mernétek vállalni? Először 20 évere vennénk fel, aztán ha javul az anyagi helyzetünk, átszámoltatnánk, hogy rövidüljön a futamidő.


2018. aug. 28. 14:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%
Legalább 5 évig gyesen leszel , de kalkulálj 9 évvel Ez idő alatt jelentősen megnőnek a kiadásaitok a 3 gyerek miatt, a bevételeitek pedig csökkenek, hacsak a férjed nem keres majd többet. Számold ki, hogy így is elég lenne-e a pénzetek, gyanítom nem. Amúgy a falusi költözést alapból nem javasolom, ugyanis falun lakom és "élvezem" minden hátrányát.
2018. aug. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
2 gyerekről írtam, nem 3-ról. A fizetéseink januártól biztosan nőnek, de a férjem tervezi, hogy kijár Ausztriába dolgozni.
2018. aug. 28. 15:27
 3/17 anonim ***** válasza:
47%
Mi lesz, ha nem fogsz teherbe esni? Akkor a CSOK nagy szívás lesz.
2018. aug. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy nem fogok teherbe esni, 3 évig próbálkoztunk több lombikkal ha érdekel. Elindítottuk az örökbefogadást.
2018. aug. 28. 15:52
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 210ezerFt jövedelemmel vállaltam be 40ezres hitelt 8 éve, amiből még hátravan 2 év és semmi probléma nem volt.

A lényeg, hogy csak fixkamatozású legyen!

Ha tartasz valamitől, köss rá hitelfedezeti biztosítást!

A 10 km pedig nem távolság, kocsival 10 perc, de biciklivel sincs több 20-25 percnél. A faluban lakással sincs probléma, nekem budapestinek sem jelentett gondot. Ha valaki nem nézi le a falusiakat és nem gondolja, hogy beköltözés után már ő lesz holnap a polgármester, akkor elfogadják és befogadják. Én mindenkivel kedves és udvarias vagyok, de nem nem járkálok be senkihez, nem hozom-viszem a pletykát, így nincs körülöttem konfliktus.

Azt nem lehet, hogy 3 gyereket vállaltok be és ha végül csak 2 lesz, akkor visszafizetitek a differenciát? Talán akkor a hitelfelvételt meg lehetne úszni és időt nyertek.

Kedves Kérdező, nem vagyok tisztában a CSOK-kal, tehát lehet, hogy hülyeséget beszélek, akkor vedd úgy, hogy nem mondtam semmit!

2018. aug. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ez egyáltalán nem rossz fizetés (természetesen vidéken nézve), ehhez képest pedig valóban nem sok a hitel. Persze gyerekekkel tényleg változik a helyzet, de szerintem ennél sokkal rosszabb körülmények között boldogulnak az emberek (20% önerőt próbálnak kisajtolni, stb.).


Mi is ennyiből élünk jelenleg albérletben (aminek a költsége a törlesztőtök lenne), jelenleg gyerek nélkül, és marad hó végére kb 200. Ennyiből még szerintem fogja az első gyerkőcre is futni. Hogy ti hogyan spóroltok azt nem tudom, neked kell kiszámolnod, meddig ér a takaró.

2018. aug. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

Mi is 7 millió ft hitelt vettünk fel, és közel ugyanannyit keresünk (kicsivel többet, bár kilátásban van némi emelés)

2 gyereket vállaltunk be mi is, még 1 sincs. Nekünk 71e a havi törlesztő, igaz, csak 10 évre vettük fel. Mellette 2 lakástakarékot is fizetünk, 2 év múlva elötörlesztünk, aztan megint 2. Mi kijövünk sztem ti is ki fogtok jönni.

Azt tudod, hogy a csokot az eladónak utalják?

2018. aug. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%
Be, szerintem ez ilyen bevételnél nem tétel. A bevételetek 1/9-ed része.
2018. aug. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%
Igen, be.
2018. aug. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
25%
A kérdésben elhallgattad, hogy nem fogsz szülni, azaz lesarkítva nem lesz bevételkiesésed. Gratulálok. Ettől függetlenül a családi pótlék nem fogja fedezni a gyermekek nevelését , szóval nem 40000 Ft a kérdés. Emellett a faluról utazgatás valamint a a ház magasabb fenntartási költségét is figyelembe kell venni. Szóval alsó hangon 100000-ről beszélünk. Igy azt mondom szűkösen talán belefér a pénzedbe, de én akkor sem vágnék bele.
2018. aug. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!