Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van erre olyan megoldás, ami...

Van erre olyan megoldás, ami jogilag helyes és megvalósítható? (Részletek lent)

Figyelt kérdés
Házat szeretnék vásárolni, az ár egy részét az otthonteremtési támogatásból szeretném fizetni. Nem is ezzel van a gond, hanem hogy akitől meg szeretném venni, az papíron még nem tulaj. Vagyis még az előző tulajnak tartozik, januárig kell fizetniük a részleteket. Én viszont nem szeretnék addig várni a vásárlással. Meg lehet ezt oldani valahogy úgy, hogy jogilag rendben legyen, (egyrészt a gyámhivatal miatt, másrészt én sem szeretnék fejest ugrani valamibe, amiben milliókat bukhatok.) és még január előtt megköthessük az adásvételit? Vagy hagyjam az egészet, és keressek másik házat?

2018. aug. 29. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Széljegyen szerepel?
2018. aug. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen
2018. aug. 29. 19:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvéd. Lehet foglalót adni, szerződésben vállalja hogy kifizeti a hiányzó vételárat. Akkor már mint tulajdonostól veszed a házat. Nem tudom mostanában mennyire terhelt a földhivatal, 2 hónap alatt össze lehet ütni.
2018. aug. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha olyan az ember, a birtokba adás lehet még a teljes vételár kifizetése előtt is, persze megfelelő garancia mellett, hogy megkapja a pénzét.
2018. aug. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ügyvéd --> problémát elmesélni, ő javaslatokat ad, kiválasztjátok a szimpatikusat, ami alapján a szerződés íródik.

Kb. ennyi.

2018. aug. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze. Van ügyvéded már?
2018. aug. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!