Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapesten mindenhol romlik a...

Budapesten mindenhol romlik a helyzet vagy lépjek, amíg még lehet?

Figyelt kérdés

Örökségből van lakásom.

Nagyon szeretem, zajos helyen van, de aranyos lakás, kicsi rezsijű és sok az előnye.


5-20 éve egy békés, családos, kutyasétáltatós környék volt.

Egész kevés rablás és kocsilopás. (Sajnos midkettő előfordult, de nem olyan sok.)

Sötétben se kellett félni.

Tisztaság, belső részhez képest sok zöld, állandóan épült valahol új társasház parkkal. Kutyások, futók.... Büszke voltam a környékre.


Az elmúlt 2-3 évben rohamosan romlott a közbiztonság, illetve nemcsak az, hanem alapvetően egyre több a drogos, az igénytelen ember, a hajléktalan, a kosz.

Vagy khm vizeletszag van a ház tövében, vagy konkrétan "zombi" üldögél ott, vagy órákig ott ül és telón trécsel igénytelen, ápolatlan, aggasztó kinézetű ember.

Ha jól szűrtem le a petykák alapján, az elmúlt pár hónapbn több rablás is volt a közvetlen környékünkön.


Amúgy imádnék ott lakni és akkor lépnék csak, ha párom van, pénz van és (2.) gyereket tervezük.


A zaj miatt kisebb értékű lakás, félek, kisebbet tudnék máshol venni.

Hitel, jelenleg, ezért nem játszik!



S.O.S!



2018. szept. 17. 13:44
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb nem írtad le,hol van a lakás?Melyik kerület?
2018. szept. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 A kérdező kommentje:

Miért lenne az a legfontosabb? Egyik kerület se homogén massza, csak jó vagy csak rossz.



Most ha leírom, hogy a 8. kerület, olyan válaszok fognak születni, hogy h.lye vagyok, eddig is egy gettó volt, ahol lakom, csak most vettem észre.

Mert az emberek szerint a 8-ban csak a Palotanegyed jó.

2018. szept. 17. 14:13
 3/59 anonim ***** válasza:
73%

Igen, lépj. Egy ingatlan EGYETLEN értékmérője a lokáció. Ha tovább romlik a helyzet, akkor meg nem fogod tudni annyiért eldni, hogy mást vehess.


ÉS de, van olyan kerület, aminek nincsenek lepattant, drogos, ócska környékei. Erre szoktam mondani, hogy mutasd meg nekem a II. vagy az I. kerület rossz részeit! Na ugye.

2018. szept. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 A kérdező kommentje:

Amennyit a jelenlegi ér, annyiért csak fele ekkorát tudnék venni már most. :(



Százados negyedi vagyok és pl egy 2014-ben olyasmi volt a környék, mint most a Fehérvári út például a Hauszmann Alajos utca környékén.

Mára meg olyasmi a környékünk, mint a Népszínház utca.

Egy 2014-es évben csak az 1-es villamos megállói voltak gázak. Sétáltam éjjel haza néha, kocogtam, vásároltam, semmi gáz nem volt.

Most meg....


Szívfájdító egy ilyet látni, főleg mert nagyon kötődök helyekhez.

2018. szept. 17. 14:36
 5/59 anonim ***** válasza:
26%

Na, ja!

Rinyáltok, sírtok, de ha valaki rámutat a problémákra, sőt, megoldást javasol az ilyesmik kialakulásának megelőzésére, az minimum rasszista, de inkább náci.

Húzd be a füled-farkad, és tűrj, mert magatoknak csináljátok!

2018. szept. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 A kérdező kommentje:

Én jobboldali, konzervatív vagyok, sőt néha kicsit szélsőjobb.

Ne nekem mondd!



Bár sok a fehér drogos is..

2018. szept. 17. 16:00
 7/59 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a belváros teljesen átalakult az elmúlt 5-6 évben, én is megyek innen, amint odajutok a projektben. Megkétszereződött a népsűrűség, átalakult szórakoztató- és turistaközponttá, állandó építkezési területté, szlömmösödik... pihenni, lakni nem alkalmas és nem is kulturált már.

És most fönn vannak a lakásárak, tehát ha menni akarsz, most tudod a legjobban eladni. 2 éven belül áresés várható.

2018. szept. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
100%

4: A Népszínház utcában is az egekben vannak az árak.

500 fölött megy el négyzetmétere egy felújítandó, lift nélküli, udvari lakásnak is.

Ha még fel is van újítva, akkor 750 is lehet.

2018. szept. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
75%
Barátnőmék a Kazinczy utcában laknak. Igen, a bulinegyedben. Sokat rinyálnak a rémes körülmények miatt, de el nem költöznének. Most kaptak jó árajánlatot, mennek ki Káposztásmegyerre. Két gyerekkel a drogbuli és alkoholista negyed nem igazán megfelelő hely.
2018. szept. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
0%

Én értem, hogy te kötődsz meg minden, de a Századosnegyed mindig is egy szoccsó rész volt a városban. Ami lepattant, az lecsúszik egyre jobban.


Költözz át a II. kerületbe, nem lesznek ilyen gondjaid.

2018. szept. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!