Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy ház eladását mindig...

Egy ház eladását mindig megnehezíti és értékét csökkenti ha temetővel szemben található?

Figyelt kérdés
2018. szept. 22. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem gondolom hogy ez értékét csökkentené.

Ha a ház előtt busz megálló van,az már szóba jöhet.

Vagy későig nyitva tartó vendéglő,szórakozó hely .Ha ház előtt sport pálya van,legyen az tenisz,oda nem költöznék.

2018. szept. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért? Ők legalább csendesek és nyugodtak - nem úgy, mint egy bulinegyed éjbenyúlóan tombolói.
2018. szept. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%
Igen. Hacsak nem virágárus a vevő.
2018. szept. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%

Nem. Budapesten kifejezetten előny a klíma miatt, amit a növények biztosítanak - hősziget van a városokban a beépítettség és a növények hiánya miatt, tehát 5-6 fokkal is melegebb van éjjel - és az, hogy nagy területen nincsen beépítettség.

Meg szép parkos, sokan járnak oda sétálni, kirándulni.

2018. szept. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az értékét szerintem se befolyásolja, viszont az eladást kicsit megnehezíti, mivel vannak olyan emberek akik sose laknának temető közelében vagy olyan helyen ahol meghalt valaki. A konkrét okát nem tudom, de babona vagy attól tarthatnak, hogy valami paranormális dolog lehet ott.
2018. szept. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsóval. Az értéke nem csökken, inkább csak az eszmei értéke.

Nagyon sokan tartózkodóak a temető közeli ingatlanokkal kapcsolatban, mások meg kifejezetten szeretik, mert ennél csendesebb szomszéd aligha van. (Szerintem ez a kisebb réteg.)


És még meg is különböztetném a temetőket is, mert míg mondjuk a Csepeli temető lakótelep felőli oldalán kifejezetten nyugisnak tűnik a helyzet, addig pont most néztünk meg egy vonzáskörzetben lévő kisvárosi házikót, ami a temető háta mögött van. Csak egy keskeny egysávos út választja el tőle, ellenben pont ott tart az "új temető sor", tehát jó eséllyel heti pár temetést tartanak az ablak alatt. Ilyen helyre nem szívesen költöznék, míg az előbb említett helyzettel nincs bajom, de ezt az ingatlant is szívesen megvettem volna, ha a temető régebbi része mellett van.

2018. okt. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
biztos van egy réteg, aki irtózik a gondolattól, és kizártnak tartja, viszont én is inkább előnyként élem meg, hogy csendes.
2018. okt. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ingatlanos ismerősök tapasztalataira támaszkodva azt mondom, hogy bár az érdeklődők körét szűkítHEti, abszolút nem értékcsökkentő tényező.
2018. nov. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez inkább előnyt jelent. Halott szomszédokkal nehéz összerúgni a port. :-))
2018. dec. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!