Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Házvásárlás, illetékkedvezmény...

Házvásárlás, illetékkedvezmény, támogatás?

Figyelt kérdés
Egy ismerős eladná a szülei házát,én meg szeretném vásárolni.Annyit tudok hohy ha nyélbe ütjük a dolgot,fizetni kell illetéket ami 4%,az ügyvédnek-ez változó,és a földhivatalban,első lakésvásárlásom.38 éves vagyok,egyedülálló,nincsenek gyerekeim,van esetleg esélyem illetékkedvezményre,esetleg vmilyen lakásvásárlási támogatásra?

2018. szept. 24. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Illetékre kérhetsz részletfizetést. Ha eladtál lakást esetleg, azt beszámíthatják. Ha kp-s vevő vagy, az más.
2018. szept. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ki tudnám fizetni egyben,nem adtam el sem házat sem lakást mostanában,és igen készpénzes fizetés lenne.Életemben nem voltam munkanélküli segélyen sőt még betegszabadságon sem,szeretnék némi engedményt vagy támogatást én is az államtól ha már a tartalékmagyaroknak ajándék házat építenek..
2018. szept. 24. 14:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Nincs jelentősége hogy kp-re veszed, vagy sem.

Neked már sajnos semmilyen kedvezmény nem jár, max a részletfizetés az illetékre.

2018. szept. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm a válaszokat.Van egyébként házam,bent a városban,csak annak idején az édesanyám nevére írattam,hogy ha majd veszek abban a faluban házat ahol lakni szeretnék talán majd tudok igényelni,némi támogatást,úgy látszik lemaradtam róla.Azért nem kicsit tartom igazságtalanságnak ezt az egészet,vannak akiknek csak azért lett 3. 4. gyerek hogy pénzt kapjanak,és a családosoknak adnak akár 5-10 milliót is hogy lakáshoz jussanak ha bevállalnak előre 1-2 gyereket..

Aki nem szeretne se családot se gyerekeket az le van tojva,azt csinál amit akar,güzül évekig külföldön hogy tudjon venni egy normális ingatlant,és ha összekaparta a pénzt hogy ne kelljen hitelt felvenni akkor még azt is lecsapolják,illeték miegymás,legalább azt ne kellene fizetni mivel szerencsétlen egyedül teremti elő a rávalót..undorító.

2018. szept. 24. 18:32
 5/5 anonim ***** válasza:
62%

Ez üzlet.

Ha vállalat gyereket, az fogyasztó lesz, később dolgozni, adózni.

Te gyerek nélkül az állam szemében nem sokat érsz.

Ezt meg kell érteni.

Régen volt katona adó azoknak, akik nem mentek katonának.

2018. szept. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!