Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ennyi fizetés mellett bele...

Ennyi fizetés mellett bele mernétek vágni egy lakás vásárlásba?

Figyelt kérdés

160e a netto fizum..

Kb 8m értékig szeretnék egy lakást venni.

Kb 60ezer forint korul lenne a hitel havonta.


2018. szept. 24. 20:12
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Hozzatenném, hogy van egy kozepes méretű kutyám.

Félek, hogy ebből a pénzből nem jutna semmi másra..

2018. szept. 24. 20:14
 2/13 anonim ***** válasza:
61%

Hol lehet 8 millá3rt lakást venni?

Én bevállalnám.

35 kb a rezsi, a többitől megélsz.

Ha nem veszel, soha nem lesz semmid.

2018. szept. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem budapesten! Egy videki kisvarosban!
2018. szept. 24. 20:18
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

Mennyit tudsz jelenleg félretenni havonta, mekkora önerőd van (ha albérletben laksz, annak a díját hozzáadhatod a megtakarításhoz)? Ugye tudod, hogy egy 8 millió értékű házhoz kell 2 millió önerő minimum + illeték és ügyvédi díj? Plusz néhány hónap tartalék, ha bármi történne, tudd fizetni a hitelt (kutya megbetegszik, te megbetegszel, kirúgnak, felmondasz, összetörik az autód stb.).

Plusz a saját lakásodban ha elromlik a kazán, akkor azt bizony neked kell fizetned.


Gondold át.

2018. szept. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
Én biztos, hogy nem.
2018. szept. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%

Én nagyon tudok spórolni és eléggé merész is vagyok, de ebbe nem mernék belevágni.

160ezer az egy embernek a megélhetésére a kutyussal együtt éppen csak elég, ... ha nem jön közbe valami.

Ha valamiért mindenképpen jönni akarsz onnan ahol vagy, akkor nézz körül a zártkertek, nyaralók, présházak tájékán, mert ahol lakást kapsz 8 millióért, ott azokat is megkapod 2-2,5 millióért.

Közben próbálj lakáskasszát nyitni és egy jobban fizető munkahelyet keresni!

Aztán 4 év múlva eladod a nyaralót, plusz a lakáskassza összege elég lesz önerőre és addigra talán jobbak lesznek a körülményeid.

2018. szept. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
Amíg dolgozol, addig rendben van, csak ha munkanélküli, vagy ha tartósan beteg lennél, akkor lenne probléma.
2018. szept. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenkit igyekszem a bérelt lakásról lebeszélni és inkább a saját ingatlan mellett voksolok, de téged nem mernélek jó szívvel ilyen irányba hangolni, mert qrva rizikós. Hallgass a 6-osra!
2018. szept. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok.

Esetleg csak úgy, hogyha 2 szobás a lakás, akkor felveszel lakótársat 30-40-ért (ha ott ahol élsz ennyiért kivesznek szobát) és akkor talán könnyebb, de még úgysem lenne könnyű.

2018. szept. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szűkös.

Nagyon.

2018. szept. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!