Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az ingatlanos az írásbeli...

Az ingatlanos az írásbeli szándéknyilatkozat és a meghatározott % átvétele után árulhatja az ingatlant az esetleges egyesség létrejöttéig?

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolultan kérdeztem: tetszik egy lakás, amit ingatlanos árul. 1%-ot kér letenni az írásbeli szándéknyilatkozattal egy időben. Közben árulhatja tovább a lakást. vagy amíg a felek nem döntenek felfüggeszti az értékesítést?

Mennyi idő alatt szokta az értékesítő ezt az ügyletet bonyolítani?


Lehet,hogy eddig tévhitben éltem, de azt hittem,hogy leteszem az 1%-ot, a szándéknyilatkozatot, és az értékesítő - felfüggesztve a további értékesítést- tárgyal az eladóval/vevővel. Ha nem jön össze árulja tovább, ha összejön adásvétel.

De most hallom,hogy a lakásra amit szeretnénk megnézni már tettek vételi ajánlatot. Akkor addig őrizgeti a másik érdeklődő pénzét, várva X ideig,hogy ki nézi meg, ki tesz esetleg még és még ajánlatot, mindenkitől "beszedve" az 1%-ot?

Köszönöm ha megosztjátok velem a tapasztalataitokat!


2018. okt. 2. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

"a lakásra amit szeretnénk megnézni"


Ennek átverésszaga van.

Ki az a hülye, aki úgy tesz le pénzt, hogy nem is látta a lakást?!

2018. okt. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Vélhetőleg félreértettél.

Néztünk egy lakást -egyszer. Tetszett, majd két nap múlva ismét megkerestük az ingatlanost,hogy szeretnénk megnézni még egyszer mielőtt döntenénk.


Az első alkalommal tájékoztatott arról az értékesítő,hogy amennyiben tetszik a lakás, úgy Rajta keresztül tudunk vételi szándéknyilatkozatot tenni.

(tudom,hogy ez így van minden ingatlanirodás megbízásnál)

Most elmondta,hogy egy érdeklődő már tett szándéknyilatkozatot, de még az eladóval nem tárgyalta át.De annak se mondott ellent,hogy mi még egyszer megnézhessük.


Jó, lehet,hogy holnap felhív és azt mondja,hogy elkelt, de ma még nem zárkózott el az elől,hogy egyeztet egy ismételt időpontot a megtekintésre.

2018. okt. 2. 16:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincs is a lakásnak ára? A vevő diktál? Li ad többet verseny van? Nem tetszik, ez nem így szokott menni. Azt nem is mondom, ez a ' van egy komoly vevő' szöveg öregebb mint én.
2018. okt. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De,persze,van a lakásnak ára. Az természetes,hogy az eladó által meghatározott árból próbálnak alkudni,ki többet,ki kevesebbet. Bár manapság Budapesten a túllicitálás a jellemző.
2018. okt. 2. 18:20
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen árulhatja amíg asz eladó el nem fogadta az egyik ajánlatot
2018. okt. 3. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó,nagyon köszönöm,így már világos. Bár az továbra is kérdés számomra,hogy ez a huzavona meddig tarthat,hány ajánlatig,és mennyi ideig vár.
2018. okt. 3. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!