Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásvásárlás előtt állók! Ti...

Lakásvásárlás előtt állók! Ti mennyi pénzt tudtok havonta félretenni lakásra/házra?

Figyelt kérdés
Illetve, LTP-t fizettek vagy valami mást? Ha igen mit? Hány év múlva tudtok lakást venni?
2018. okt. 15. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel albérletben laktunk, így nem nagyon tudtunk félretenni. Esküvőn nászajándékba kaptunk egy olyan összeget, ami elég volt önerőre a banknak.

Utána kötöttünk LTP-t, így 2 évvel rövidebb lett a hitelünk.

2018. okt. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi 3 LTP-t fizetünk, ezekből 2 tavasszal jár le, egy 2 év múlva. Ezeken felül egy éve havi 100-150 ezret tudunk félretenni, plusz 20 ezret külön biztonsági tartalékba. Friss házasok vagyunk, de már korábban is takarítgattunk meg, viszont sok elment az esküvőre.


Most úgy néz ki, hogy gyermekvállalás miatt a tavaszi lakásvásárlást kicsit elhalasztjuk (nem tudjuk, mennyi fog elmenni a babára, a család rengeteg dologban segít majd), emellett nagyon jó áron bérlünk lakást ahol maradhatunk bármeddig, úgyhogy nem hajt a tatár.


Egyébként vidéki városban élünk, a cél kb. 5-6 millió önerővel 15 millióig lakást vásárolni, de lehet, hogy kicsit drágábban lesz olyan, amilyet szeretnénk (viszont mindenképpen úgy csináljuk, hogy legalább 1 milliónk maradjon a vásárláson, meg az esetleges felújításokon felül). Csokot 2 babára tervezünk felvenni.

2018. okt. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Külföldön dolgozva gyüjtöttük össze kápéban, 7 év alatt egy 12 milliós vidéki (de nagyon jó környék, van a közelben nagyobb város is) családi házra, ami felújítandó. E mellet tavaly elkezdtünk fizetni két lakástakarékot, tehát abból még van három év durván vissza. Abból akarjuk megcsinálni majd a tetőt.

Most úgy állunk, hogy el tudunk benne lakni, de jó lenne fűtést is korszerűsíteni, nyílászárókat cserélni és szigetelni is. Bútoraink szerencsére megvannak. Két gyerekre kérhetnénk Csokot, de nem fogunk, annyit nem ér a dolog, hogy utána 10 évig ne mozdulhassunk.

Persze tudom, hogy a külföld nem mindenkinek opció, de én ajánlani tudom, a pénzszerzésen túl is sok haszna volt. Ha csak 2-3 évre megy ki az ember, az önerő összejön egy otthoni házra

2018. okt. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Most vettem lakást, 20 éves koromtól spóroltam minden filléren, otthon laktam, fizetés arányosan a fizetés harmada vagy fele ment megtakarításba és egy ltpm volt. Kaptam szüleimtől 3 milliót, és vettem fel egy kisebb hitelt, így vettem lakást Budapesten. Ha megszorulok, legfeljebb kiadom és megyek szoba albérletbe. 8 évig spóroltam. Viszont én mindent egyedül vettem, nem függök senkitől.
2018. okt. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó: te nagyon szerencsés vagy, hogy tudtál otthon lakni és még 3 milliót is kaptál a szüleidtől.
2018. okt. 20. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!