Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapest belvárosában a jobb...

Budapest belvárosában a jobb kerületekben kb mennyibe kerül egy lakás és mennyiért lehet havonta bérelni (kauciót leszámítva)?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az I., V. kerületekre, de nem tudom, hogy a VI. és VII. még ide tartozik-e... Ahogy néztem egy lakás olyan 25-40 M között mozog (javítsatok ki, ha tévedek), viszont ezeken a "menő", felkapottabb környékeken mennyi az albérlet? Mármint átlag mennyit kérnek el havonta és mennyi szokott lenni a rezsi? (Ismétlem: csak kb, nagyságrendileg)

2018. okt. 21. 16:33
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
És mik számítanak a jó/menő lakóparkoknak? Nem a 300 milliós budai luxusingatlanokra gondolok, hanem ami azért elég jó környéken van és egy jó állással rendelkező ember (orvos, ügyvéd, mérnök, vállalkozó stb) meg tudja azért engedni magának? Kondorosi, Corvin? Vagy ha ezek nem, akkor melyek?
2018. okt. 21. 16:35
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ha válaszoltok, de még jobban örülnék, ha tudnátok tippet adni pl weboldalt, ahol lehet ezt követni, hogy Budapesten épp melyik környék a felkapottabb, ott kb mennyi egy lakás, hol és mennyiért van a közép kategória, mik a "kerülendő" részek stb... Még nem élek Budapesten, de tervezem, és szeretnék minél tájékozottabb lenni addigra, követni szeretném a budapesti ingatlanpiacot. Nyilván nem ingatlanügynök szinten, hogy pontosan 40 vagy 42 millió egy lakás X helyen, csak nagyjából szeretnék képben lenni, hogy a különböző negyedeket, lakóparkokat tudjam fejben hova tenni, mi milyennek számít stb.
2018. okt. 21. 16:42
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak úgy lehet megtanulni, ha folyamatosan figyeled a piacot. Pl. az ingatlan.com-on, jófogáson stb.

Én akkor kerültem nagyon képbe 1-2 kerülettel, amikor lényegében az összes engem érdeklő ingatlant végignéztem, mind a bérleti díj, mind pedig az ingatlan ár szempontjából. Azt sem tudod elkerülni, hogy elmenj ezekre a helyekre és megnézd, hogy mik azok a tényezők, amelyek az árakat befolyásolják.

2018. okt. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Értem, igazad is van. Esetleg ha annyit megírnátok, hogy jelenleg melyek a felkapott lakóparkok, amik menőnek számítanak?

Illetve, hogy a jobb környékeken (még mindig nem idevéve a budai luxusingatlanokat) kb mi az olcsó, a közép kategória és mi számít drágának ebben a ligában, bár nyilván határ a csillagos ég, de szerintem értitek.

2018. okt. 21. 16:58
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

" Nem a 300 milliós budai luxusingatlanokra gondolok"


Ott már a milliárdok röpködnek.

2018. okt. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Különböző ügyekben többször voltam már Budapesten, de az ingatlanpiac ismeretlen. Azt tudom, hogy a két véglet a Rózsadomb és a VIII. kerület (kicsit sarkítva), illetve, hogy az I. és V. kerület a TOP, márcsak a Belváros miatt is.
2018. okt. 21. 17:00
 7/14 A kérdező kommentje:
Mondom, nem a luxuskategória érdekel, hanem a jó, menő és egy elég jó állással még megfizethető kategória. Csak, hogyha beszélek valakivel a Kondorosiról, a Corvinról, a Metrodomról stb.. tudjam hova tenni kb. Mi számít olcsónak, átlagosnak és mi az, ami már a drága kategória? Csak úgy kb...
2018. okt. 21. 17:05
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz ezekre a kérdésekre válaszolni. Mi számít jó fizetésnek? Van-e szülői támogatás? Kell-e gyereket eltartani, CSOK stb.?

Az a baj, hogy nagyon általánosak a kérdéseid és nem definiálod, hogy mit tekintesz te olcsónak/közép kategóriának/drágának. Mi az, hogy "olcsó"? Hány évig kell dolgozni/megtakarítani, hány évre kell hitelt felvenni az "olcsó" lakásért?


Az orvosok és a mérnökök fizetése sem homogén.


Meg tudod nézni, hogy mennyi a Kondorosiban az albérlet és mennyi a Corvin negyedben. Egy nettó 300ezret kereső személynek drága mindkettő, megvenni is és bérelni is. A panel lakásokhoz képest az újépítésűek menőnek számítanak és felkapottak mind.


Neked kell, hogy kialakuljon egy saját véleményed. Kerületeken belül is nagy különbségek vannak. A Corvin pl. pont a VIII. kerület.

2018. okt. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

6: Az utóbbi 2 évben olcsóbb a Rózsadomb nm-ára, mint a pesti kerületeké, beleértve a VIII. kerületet is. Ez egy érdekes változás.

De mért nem nézed meg az adatbázisokat?

Azonnal látni fogod.

A bérleti díj mindenhol kb. a vételár 0,7%-a egy hónapra.

Ha kell középtávra lakás, nálam lesz kiadó 2 is januártól min. 3 hónapra kb. bútorozatlan.

2018. okt. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja, a 0,7%-os bérleti díj a hosszútávú, azaz 1+ éves bérlési időre vonatkozik. A rövidebb idő ennél drágább, a napidíjasok 10 000/nap-tól kezdődnek, az AirBnB-n tudod nézni.
2018. okt. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!