Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Örököltünk egy lakást végrehaj...

Örököltünk egy lakást végrehajtói hiteltartozással. Szerintem a végrehajtó fogja értékesíteni a lakást. A hagyaték tárgyai között nincs komolyabb érték. Érdemes kitakarítani és lomtalanítani a lakást vagy felesleges?

Figyelt kérdés
Csak macera van az örökséggel, kár hogy elfogadtam, fáradt vagyok már :(
2018. nov. 6. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Ez attol fugg hogy milyen haz, mekkora, hol van, mekkora telken, milyen allapotban, mennyi hitellel, stb. Nagy atlagban azert lehet mondani, hogy tobbnyire erdemesebb kiganajozni egy hazat eladas elott, mint nem.
2018. nov. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Pedig ha elfogadtátok akkor minden a tietek. De az is lehet hogy minuszba jöttök ki.

De ha kitakaritjátok , akkor csak többet kaptok érte.

2018. nov. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hol van ez a ház?Azért az tudd,hogy a legrosszabb az,ha a végrehajtó értékesíti a házat.Akkor valószínű 0 ft. üti a markod.Míg ha a piaci ár alatt adod is el,valószínű,marad valami neked is. Kevés az info....
2018. nov. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha mindenképpen a végrehajtó értékesíti a lakást, akkor legalább az ingóságokat kell menteni. Ha magad biztosan fel tudod becsülni a jelenleg benne levő "értékeket" és tényleg érdemtelennek tartod az egészet, akkor valóban felesleges dolgozni vele. Ha azonban nem értesz pl. sem az antik bútorokhoz, műtárgyakhoz, nemesfémekhez, akkor inkább kérj ingyenes segítséget ismeretségi körön belül, mert biztosra érdemes menni. Ha te magad nem tudod kiegyenlíteni a hiteltartozást és a végrehajtóra marad az árverezés, akkor ne csinálj semmit. Ha ki tudod egyenlíteni a hiteltartozást és a lakás jóval többet ér a tartozásnál, akkor viszont te értékesítheted és akkor mindenképpen ki fogod üríteni.

Mellesleg jegyzem meg, hogy valamikor 30 éve szólt az öcsém, hogy van mellettük egy nagyon kicsi romos ház, aminek a padlását nézzem át, ha akarom, hátha kell nekem valami. Ő már átnézte és elvitte, ami neki kellett, szerinte semmi értékes dolog nincs már ott. Odamentem és 10 percen belül találtam 3 db ezüstkanalat grófi címerrel ellátva. Öcsém erősen meglepődött. Ennyit arról, hogy kinek mi a komolyabb érték.

2018. nov. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tartozás több mint a megörökölt lakás piaci ára, illetve a lakáson kivül örököltetek még bármilyen vagyont, akkor én is azt javasolnám hogy magad értékesitsd a lakást mert a vhó nagyon nyomott áron fogja, te viszont a fennmaradó tartozásért a további örökölt vagyon értékéig tovább felelsz.
2018. nov. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!