Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Saját lakás (panel vagy...

Saját lakás (panel vagy társas) esetén mi az a minimum fizetés amiből ki lehet jönni?

Figyelt kérdés
Rezsi (közös ktsg, víz, villany, fűtés, internet, tv nem kell), kaja-ruha-bérlet-miegymás? Két főre.

2018. nov. 14. 10:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%

Erre neked ember nem fog tudni válaszolni, mert a fogyasztásotoktól, az igényeitektől, a pénzkezelési tulajdonságaiktól függ.

Én kutyával együtt kijönnék nettó 200-ból, a férjemnek 500 is kevés lenne. Akkor most melyik a releváns?

2018. nov. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Irtam, hogy saját lakás, nem albérlet.


Na akkor írok közelítő adatokat, cáfolatokra vagy megerősítésekre lennék akkor kíváncsi.


rezsi kb. 30-40 ezer?

kaja 35-40 ezer / fő

egyebek 20-30 ezer / fő


Akkor így egy fizetésnek, vagy két 6 órásnak elég kéne lennie?

2018. nov. 14. 11:25
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
2018. nov. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Úgy kb. 175 000 lenne ma 2 főre egy háztartásban, ha számítanák.

[link]

2018. nov. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm az információkat. Akkor talán-talán 2 részmunkaidő épp hogy elég lenne. De inkább két teljes idejű állás szükséges.
2018. nov. 14. 12:46
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Az,hogy részmunkaidő kevés információ. Van aki részmunkaidőben többet keres mint más teljes munkaidőben.


A fix kiadásaitokat tudod, legalábbis valamennyire ki tudod számolni ha a lakásban laktok már, vagy az előző tulajdonos információja alapján.


Értem ez alatt a rezsit (fűtés közös költség, víz,villany, szemét stb.).

Az,hogy ezen kívül Ti mire költötök, és mennyit már Ti tudjátok. Pl. internet/telefon/TV szolgáltatás előfizetés, ol ebédeltek?Munkahelyen?Annak mi a költsége? Ez valamennyire számolható.


Ha tömegközlekedéssel jártok a bérlet ára is, ha kocsival, már más kérdés, annak a benzinköltségen kívül biztosítás (jobbik esetben csak ez) díja is van.

A többi étkezés, ruházkodás, szórakozás, egyéb érdeklődés egyén,- és igényfüggő.


Pl. én simán megiszom a 1,5%-os tejet, reggelire elég egy péksütemény, este otthon vacsorázunk.

Van ismerősöm akik naponta 5X kávéznak, szinte mindennap étteremben, büfében esznek este.

Turizni is szoktam, míg más kizárólag márkás ruhát hord, követve a trendet.


Egyébként nem értem,hogy mi akadálya van annak,hogy két egészséges ember teljes munkaidőben dolgozzon?

Tanultok még esetleg?

2018. nov. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

"Egyébként nem értem,hogy mi akadálya van annak,hogy két egészséges ember teljes munkaidőben dolgozzon?"


Az szerintem magánügy, lehet sima döntés, hogy legyen ideje élni, vagy valami mással foglalkozni, de lehet egészségi oka is.

Nekem pl. 14 órás alvásigényem van, minden különösebb ok nélkül.

2018. nov. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen,magánügy ki hány órában dolgozik,és miért annyit vállal. Ahogy magánügy az is,hogy ki mennyiből él meg. A kérdező kérdezett,miért ne lehetne rákérdezni arra,hogy miért számolgat ennyire?
2018. nov. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
8: Semmi, csak rosszul fogalmaztál, nekem számonkérés jött le, nem érdeklődés.
2018. nov. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

#6


Valóban nem kötelező senkinek sem 8-10-12 órákat dolgoznia, és ha én vállalkozásban / őstermelőként szeretnék mellette mással is foglalkozni?


Én gondoltam ilyenre is, csak nagy telkű családi háznál, termelni valamit,vagy tenyészteni, mellette 4-6 órás részmunkaidőt vállalni.


De egyébként most is 8 órázok, de a 10-12 biztos hosszú távon nem csinálnám. Ha saját dolgommal kéne annyit foglalkozni (ld. ős/kistermelő, vagy más vállalkozás) az más. De nem leszek rabszolga.

2018. nov. 15. 08:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!