Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek átverés lenne?...

Szerintetek átverés lenne? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú történet, próbálom rövidre fogni:

Pár napja találtunk jóval áron alul lakáshirdetést, jó helyen is van, de tényleg gyanúsan olcsó (kb. 10 millió forinttal kevesebb, mint az átlag).

Pár hónapja létrehozott cég hirdeti, amiről emiatt nem nagyon vannak információk, viszont székhelyszolgáltatóhoz van bejelentve, ami ugye megint gyanús.

Beszéltünk telefonon a hirdetőkkel, amit megtudtunk: a lakásba 8-9 hónap múlva lehet beköltözni, mivel jelenleg lakják, és emiatt megtekinteni se lehet. Előleget kérnek. Minden mást személyesen mondanak (megbeszéltünk személyes találkozót, igazából főképp a kíváncsiság miatt akarunk elmenni, mert tényleg átverésnek tűnik az egész). Elnéztünk arra, ahova a személyes találkozót beszéltük meg (nem a székhelyszolgáltató címet mondták), ott nem találtunk utalást arra, hogy a cégnek van ott bármilyen irodája/kirendeltsége.

Több hirdetése van a cégnek az adott városból (jelenleg csak innen van hirdetésük), mindegyiknél pár infó, és az, hogy hívják őket a részletekért. 1-2 kép van, kívülről Google térképes utcai kép (nekem ez is gyanús), de néhánynál van belső kép is (ezeket képkeresővel kerestettem, nem találtam meg máshol őket, szóval valószínűleg nem netről lopott képekről van szó, de ki tudja).

Google kidobott a cég nevére keresve korábbi hirdetéseket, ezek mindegyike budapesti lakás volt, szintén áron alul (a hirdetés címe szerint), de már nem él egyik hirdetés sem.

Igazából két lehetőséget látunk: vagy átverés, vagy bedőlt hitelesek lakásait árulják.


Ti mit gondoltok? Felvettük ügyvédismerőssel is a kapcsolatot, ő mondta, hogy segít, amiben tud. A személyes találkozóra elmegyünk, de ha van valakinek valami tapasztalata, örülnénk, ha megosztaná, hogy tudjuk, mire érdemes odafigyelni, mit érdemes kérdezni :)



2018. nov. 15. 19:14
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Ezt elfelejtettem írni: Mikor a tulajdonosok felől érdeklődtünk, azt válaszolták, hogy mindegy, ki lakik benne. Ez is furcsa volt.
2018. nov. 15. 19:18
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Úgy bűzlik ahogy van. Nem lehet megtekinteni, mi? Előleg? Na persze.
2018. nov. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem így bűzlik.

Én ha tudom a pontos címet vagyis az ingatlan címét, egy nap becsöngetnék, és megkérdezném az ott lakokat, hogy eladó a ház? Még valamit..2 dolgot amit mindig betartok ingatlanvásárlásnál

1. Sosem fizetek láthatatlanban,

2. Mindig megnézem a házat belülről is-


Ha ez gond azoknak akik hirdetik, akkor nem élnék a lakásvásárlás lehetőséggel.

2018. nov. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Semmiképpen nem fogunk előleget fizetni, már tényleg csak arra vagyunk kíváncsiak, mit fognak mondani személyesen (valami olyasmit mondtak, hogy a személyes találkozó után minden kétségünk megszűnik, ez mondjuk elég ijesztően hangzik). Pontos cím nincs sajnos, a képek pedig az aktuális utcai képekről vannak a Google-ből. De abban se vagyunk biztosak, hogy azok a képek egyáltalán azt az épületet mutatják be, amiben a lakás van (van egy, aminél az épület teljesen felismerhető, jártunk is már arra többször is, viszont a hirdetésben panelként van megadva, miközben szinte teljesen biztos, hogy tégla).

Köszi az eddigi válaszokat, ment a zöld!

2018. nov. 15. 19:48
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is átverés.


Elég érdekes, hogy nem lehet megnézni valamit és így tegyél le előleget.


Személyes találkozót inkább kerülném, de ha mindenképp találkozni akarsz velük minimum 3-an legyetek és csak is nyíl vános forgalmas hely.

2018. nov. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
ÉS NE VIGYÉL PÉNZT MAGADDAL!
2018. nov. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Mi az hogy nem nézheted meg amit megveszel?
2018. nov. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Ketten terveztünk menni, de lehet, megkérem egy ismerősömet, hogy kísérjen el, mert egy kicsit azért megijesztett a reakciótok (mondjuk én is paranoiás vagyok, szóltam is egy barátnőmnek, hogyha a megbeszélt napon estig nem jelentkeznék, értesítse a rendőrséget, de ezt félig poénosra vettük). Lenne félnivalónk? Én nem viszek magammal pénzt, édesanyám viszont másik városból utazik át (ő erőlteti jobban ezt a találkozót, én inkább csak elkísérem, mert én is féltem), nála biztos lesz valamennyi (azt viszont megmondom neki, hogy bankkártyát ne hozzon, csak az utazásra pénzt). Elméletileg egy hölgy fog várni bennünket, mondtak nevet is, de hát ki tudja, hogy tényleg így hívják a valóságban is, de azért azt is megírom majd ismerősömnek (meg a cég nevét is). Megtámadni/kirabolni azért csak nem fognak...

Köszi megint mindenkinek!

2018. nov. 15. 20:36
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Átverés, 100%. Jófogáson is rengeteg ilyen hirdetés volt fenn, folyamatosan változtatják a telefonszámokat. Mindenképp valamiféle közvetítői díjat akarnak kifizettetni veled, persze semmilyen eladó lakás nincs a háttérben.

Ismerősöm egy személyes találkozóig eljutott, de nem fizetett nekik semmit előre, pedig szerették volna. Utána már fel sem vették neki a telefont, majd meg is szűnt a szám.

Általában külső kép van csak az ingatlanról, és valóban feltűnően olcsón kínálják, így próbálnak meg palimadarakat szerezni.

2018. nov. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Van egy olyan érzésem, hogy ugyanarról a hirdetőről lesz szó, mert korábban budapesti lakásokat hirdettek. Jövőhéten meghallgatjuk azért, mit akarnak, de semmiképpen nem fogunk fizetni nekik egy forintot se.

Ha esetleg érdekelne valakit, a tapasztalatokat leírom majd ide, hátha később lesz olyan, aki hasonló helyzetben van, és megtalálja a kérdést :)

2018. nov. 16. 06:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!