Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hozzáérték, tudnátok válaszoln...

Hozzáérték, tudnátok válaszolni egy két kérdésemre lakáseladás utáni teendőkkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Első lakáseladásom lesz, és mindenki mást mond körülöttem a dolgok menetéről, plusz amiket én olvasok.


1: Ha 5 éven belül szerszett ingatlant adok el, utána automatikusa fizetendő a 15% szja, ha veszek helyette másik lakást?

2: A lakás fele 5 éven túl az én birtokomban van, a másik fele tavaly került birtokomba. Így gondolom csak a felére kell 15%?

3: Ha pl 6 millióért vettem összesen, de 10ért adom el azt a részt, az semmit nem befolyásol hogy "4 millió nyereségem " volt rajta összesen, ugyan úgy 10 millió után kell fizetnem szja-t?



2018. nov. 27. 12:56
 1/6 A kérdező kommentje:
hozzáértők**
2018. nov. 27. 13:20
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Jövedelemadó, tehát a jövedelmed alapján fizeted. Azaz, ha többért adtad el,mint vetted.

A szerzés éve számít, onnan számít az öt év.


A különbözet után adózol.


Mértéke itt:

[link]

2018. nov. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi!


És ha mondjuk ajándékozási szerződéssel tettem szert arra a részre, akkor az egész után kell fizetnem gondolom?

2018. nov. 27. 13:56
 4/6 anonim ***** válasza:

1: Nem. Előnyösen változott az adózás, progresszív. 0. naptári évben, 1. évben: 100% az adóalap, 2. év 90%, 3. 60/, 4. év 30%, 5. év 0%. Ennek a 15%-a az adó.


2., 3. Igen.

2018. nov. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja és igen, a különbözet után. A lakás szerzési értékébe beletartozik a szerzéssel összefüggő kiadások pl. az ügyvéd, és a felújítás is, már ami abból ottmarad, tehát az adásvétel tárgya most.
2018. nov. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez jó hír, hogy a felújítás is beleszámít, mert van anyagról számlám közel 1 millióért,
2018. nov. 28. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!