Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vezetékjog 90 nm-en a telken,...

Vezetékjog 90 nm-en a telken, mit jelent a gyakorlatban?

Figyelt kérdés

Kinéztünk egy házat, ahova költöznénk, de megdöbbenve vettük észre, hogy a tulajdoni lapon 90 nm-es területre az ÉMÁSZnak vezetékjog van feltüntetve.


Gondolom, oda akkor nem lehet sem építeni sem ültetni vagy mit jelent ez a gyakorlatban?


Tényleg akkor az egész kertet szabadon kell hagyni és oda bármikor bejárhatnak?


Mert akkor ez így nem igazán okés, szerintetek?


Van valakinek valamilyen tapasztalata, véleménye a vezetékjoggal kapcsolatban a GYAKORLATBAN, hogy ez milyen hátránnyal jár?


Vagy inkább nézzünk mást.


Guglin már utánaolvastam, de engem a személyes tapasztalatok érdekelnének, köszönöm!



2018. nov. 29. 18:14
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ja, és van ott egy villanyoszlop a telken belül a kertben, ami miatt ez bejegyzésre került, de a gyakorlatban ez akkor teljesen lehetetlenné teszi azon a részen bármiféle kertészkedést?!


Mert így nekem olyan, mintha 90 nm-t elvettek volna a földből, amire aztán bármit felhúzhat az ÉMÁSZ, ha akar, jól sejtem?

2018. nov. 29. 18:17
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A gyakorlatban ez nem jelent semmit a kertészkedést illetően (persze a vezetéket ne érje el a fa).
2018. nov. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A vezeték feszültségének nagyságától függően vannak védőtávolságok. Ez befolyásolja az építést és a fa ültetést.
2018. nov. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Ha már van más megoldási lehetőség is ,akkor kérni kell a szolgáltatót,válassza a másikat .

A gond az szokott lenni,hogy ki viseli ennek a költségét .

Azt nem írta a kérdező milyen okból vezették itt az áramot,és hogy mekkora feszültséget .

Mert ha ez egy nagyfeszültség,akkor vagy eltűröd ,vagy nézel más helyet .

2018. nov. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Építeni nem építhetsz védőtávolságon belül. Az émász bemehet karbantartani (pl ha egy vihar megrongálja a vezetéket), de nem építhet transzformátorházat vagy ilyesmit, ha ettől tartasz :) Kertésukedhetsz is. Azt meg kell nézni, hogy a telek beépíthetőségét korlátozza e, egyáltalán építési telek e.


Ettől amúgy nyugodtan meg lehet venni, ha amúgy minden oké.

2018. nov. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, amúgy gyakorlatból írtam, a mi telkünkön gázvezeték fut, 25 éve kutya nem nézett rá. Tervezőként pedig mindennapos a vezetékjog, védőtávon kívülre tervezünk, engedélyben megjegyzik, hogy figyeljünk a vezetékre, ezen kívül minden megy simán, mint bárhol máshol.
2018. nov. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ, mentek e zöld kezek!


Ez ilyen sima villanyoszlop 220-as, meg vagy 8nm-en gázvezeték, de akkor ezek szerint nem gond?! Igen, tényleg attól tartok, hogy valami trafóházat húznak fel a kertbe. :D


Hát a kisugárzástól parázok, mert azt mondják, hogy nem jó ilyen oszlopok közelében lakni, na de hát vidéken mindenütt van és még az a szerencsésebb helyzet, ha nem közvetlenül a házfalnál bár telefonpózna is akad, szerintetek az is káros?

2018. nov. 29. 21:49
 8/11 anonim válasza:
100%
Igazából ez csak annyit jelent, hogy ha bármi munka akad ott, akkor joguk van bemenni a telkedre és karbantartani. Nem korlátoz téged semmiben és mivel nem magasfeszültség, nem is okozhat problémát.
2018. nov. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem gondolom hogy káros, de megmondom őszintén nem örülnék neki, ha lenne egy oszlop a telkem közepén.

Némileg bennfentesként egyébként az elmű szolgalmi joggal lenne a legkisebb bajom.

A nyomás alatti vezetékeket már kevésbé szeretném a földem alatt tudni, de ízlések és pofonok. Ha nincs baj, akkor szinte sosem fogod látni a szolgáltatót, ha viszont valami gond van, karban kell tartani, cserélni a vezeték szakaszt, stb., akkor a szolgalmi jog alapján bármikor értesíthetnek arról, hogy ekkor és ekkor be kívánnak menni és meg akarják ezt tenni. Nyilván amennyire tudnak alkalmazkodnak hozzád, de ha a veteményesed alatt szivárog a gáz cső, amire nekik vezetékjoguk van, akkor nem fogja őket érdekelni, hogy oda a fél éves munkád gyümölcse/zöldsége. A szolgalmi jog pont erre való.

Ha légkábel megy át a telken, az annyival jobb, hogy ásni jó eséllyel nem fognak, csak ha oszlopot kell cserélni.


Sajnos ha így veszel meg egy ingatlant, akkor azon már módosítani nem igen fogsz tudni. Ha most akarnak szolgalmat alapítani a telkeden, akkor lehet egyezkedni pénzbeli megváltáson, vagy egyéb szolgáltatás nyújtáson. Régen pl. divat volt ingyen szolgáltatást adni egy bizonyos határig cserébe a szolgalomért. Így azért másként állt a tulajdonos az ügyhöz.

2018. nov. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mentek a zöld kezek!
2018. nov. 30. 11:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!