Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakáscsere költségei?

Lakáscsere költségei?

Figyelt kérdés

Az állam felé fizetendő dolgokra gondolok.

Vettem 4 éve egy lakást. Mondjuk 12 millióért, ha januárban eladnám mondjuk 26 millióért és vennék egy házat egyből nagyjából 20-22 millióért akkor mennyit kellene mindenféle illeték (vagyonszerzési stb.) címen befizetni az államnak? Hogyan van ez most?


(Az összegeken ne akadjunk fenn, nagyjából reálisak a számok)



2018. dec. 5. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Eladás: az aktuális eladási és a régi vételi ár különbsége adózik. (Pontosabban ebből az árkülönbségből még le tudod vonni az igazolhatóan a lakásra fordított költségeidet és az adózik.) Az adó mértéke függ attól, hogy a szerzés után hány évvel adod el a lakást. Az adó mértéke a szerzés évében és az azt követő évben 15%, majd A szerzést követő 2. évben 90 %, a 3. évben 60 %, a 4. évben 30 %. Tehát ha te 2014-ben vetted a lakást és 2019-ben adod el, akkor az után nem kell adót fizetned.


Vásárlás: a vásárolt ingatlan 4%-a fizetendő be illetékként, de amennyiben az ingatlan vétele után / előtt egy éven belül eladsz egy másik lakóingatlant, akkor az illetéket csak a kettő különbözetére kell megfizetni. A fenti példában mivel olcsóbb ingatlnat vásárolsz, mint amit eladsz, ezért nem kell majd illetéket fizetni. (Ha a fent megnevezett eladás és vétel között más ingatlan adásvétel nem történik.)

2018. dec. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
90-60-30% az adó alapja, ennek kell a 15%-át befizetni adóba.
2018. dec. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, annyit rosszul írtam, hogy 2015-ben vettem, tehát jövőre még kell adózni, ha jól értem.

(26-12)*0,3*0,15=0,63 milliót

2018. dec. 6. 07:21
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

#2: valóban, köszi a pontosítását. Azt is kihagytam (bár utaltam rá), hogy az ötödik évtől adómentes az eladás.

#3: pontosan.

2018. dec. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!