Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit rontok el a házkeresésben?

Mit rontok el a házkeresésben?

Figyelt kérdés

Idén június óta keresek kertes házat a következő paraméterekkel: ne sülledjen, ne vizesedjen, a tetőt ne kelljen cserélni öt-tíz éven belül, legyen legalább 1000 nm kert, és legyen élhető településen.


Idáig mi történt:

- általában se ingatlanos se tulaj nem veszi fel a telefont

- felveszi a telefont, de közli, hogy ő nem az, és az illető nem hirdet semmit

- ingatlanos nem vitt ki megtekintésre, közölte, hogy hétvégén, aztán lemondta az utolsó pillanatban, ezt nem egy ingatlanos játszotta el;

- ingatlanos telefonon elkezdett kivallatni, mire kell nekem a ház voltaképpen (vajon???!), aztán valahogy még a telefonban kiderült, hogy a házak nem az általa feltüntetett településen vannak hanem egy másik településen

- ingatlanos kivitt megtekintésre, aztán végig azt üvöltötte, hogy én ezt úgyse veszem meg (minden falon egy óriás repedéssel tényleg nem, csak ezt kellett volna lefotózni, és akkor nem fárasztom magunkat azzal, hogy odamegyek)

- itt berekesztettem az ingatlanosok hívását örökre

- tulajjal egyeztettük a megtekintést, utaztam majdnem három órát, tulaj nem bukkant fel

- tulaj elfelejtette említeni a jelzálogot ami a házon van

- tulajjal egyeztettem a megtekintést, de később elkezdett irogatni milyen hibái vannak a háznak, még a megtekintés előtt, meg hogy megyek-e egyáltalán (???)

- voltam megtekintéseken, de 6 tulaj volt a képben meg egy haszonélvezet, és kiderült, hogy a többi tulaj nem is vágja, hogy épp eladják a házat, ezért ügyvédhez nem sikerült összegyűlni


Másoknak ez mennyi ideig tart?!


Mit csinálok rosszul?!



2018. dec. 7. 13:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%
Lehet hogy az a gond, hogy a legolcsóbb házakat nézed, így primitívebb emberekkel kerülsz kapcsolatba, és a lepukkantabb házakat látod.
2018. dec. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 kreténpali ***** válasza:
95%
Kinézel egy szimpatikus várost/falut, bemész a kocsmába, odamész az első öreghez és megkérdezed, hogy ki halt meg, van-e eladó ház a környéken.
2018. dec. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%

2. tipp!


1. INGATLAN.COM Ami ott nincs, az nem létezik!

2. Kocsikázás. Menj oda, és autózz a környéken, látni fogod a táblákat, és beszélj a helyi kisbolt meg korcsma pultosával.

2018. dec. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne bízzad magad ingatlanosra.

Vegyél ki szabadságot (vagy áldozd fel egy hétvégét) és menj a kiszemelt környékre, aztán tartsd magad az első 3 tanácsaihoz.

Keress az interneten te magad. Ha idődből kitelik, jobban jársz. Ha nem értesz annyira az építészethez, akkor kérjed meg egy technikus vagy mérnök ismerősödet, barátodat, hogy menjen ki veled megtekinteni az ingatlant.

Látom, hogy tulajdoni lap, társtulajdoni viszonyok, haszonélvezet és efféle ügyekben már ismerős vagy.

2018. dec. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezt komolyan kérdezed, hogy Te mit csinálsz rosszul???! Semmit! A leírtak alapján az ingatlanosok és az állítólagos tulajok mind nemtörődő gyökerek voltak, esetleg kamuzó szélhámosok! Nézz körül az Ingatlan.com-on, országos oldal, részletes szűrővel, ott sokkal nagyobb eséllyel jársz sikerrel!
2018. dec. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Egy kivételével ingatlan.com-osak voltak. De hajlok arra, hogy rossz árkategóriát nézek... Lehet túl sokat várok azért, hogy 10 m ft-ért valaki felemelje a fenekét, és negyed óra alatt körbemutassa a házát...? Sose gondoltam volna, hogy ennyi ember műárulja a házát. Valami paradigmaváltás kell. A személyes körbemenés is jó ötlet.


Mindenkit felpontoztam!

2018. dec. 7. 18:08
 7/23 A kérdező kommentje:
A legdrágább, amit néztem, 12 m volt. Mindjárt veszek egy zártkertet inkább... XD XD XD
2018. dec. 7. 18:14
 8/23 anonim ***** válasza:
94%

Mindent elmondtak előttem, de egy megjegyzést azért fűznék hozzá, hátha hasznodra lesz!

Az, hogy jelzálog van a házon miért probléma?

Simán kiváltható az ügyvédnél letétbe helyezett vételárból. Nem is kell letétbe helyezned a teljes árat, elég csak a jelzálog összege, amit az ügyvéd utal el a banknak, vagy aki a jelzálogot tette a házra.

Millió ilyen eset van, az ügyvédeknek ez nem probléma, mire tényleges kifizetésre kerül a maradék vételár, addigra te egy teljesen tiszta ingatlant kapsz meg.

Vettem is, adtam is el jelzálogos házat, soha nem volt semmi gond.

2018. dec. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk azt a részét én sem értem, hogy hirdet valaki (magánszemély) de a telefont nem veszi fel, nem hív vissza, email-re nem válaszol.

Ez most harmadszorra fordul elő velem. Ki érti ezt?

2018. dec. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Azzal a jelzáloggal volt probléma, ami nem fért a büdzsébe, de ezt elfelejtettem beleírni...


Amúgy tényleg van vele plusz kör, de az már olyan, ahogy mondod, hogy az ember végigcsinálná... csak összejönne.


Akik meg hirdetik de nem akarják eladni, az azért van, mert komplett idiótákról van szó. Ennek bizonyítékául álljon itt egy, sajnos, általam túl jól ismert sztori:


Sajna volt családom volt olyan f**z, hogy műárultak egy házat. A két agy (testvérpár) elhatározta, hogy eladja a szülői házat 14 m ft-ért. Na most ez egy rettenetesen túlzó ár volt azért a házért, ezért bár voltak érdeklődők, akik alkudtak volna, ők tettek az egészre, mert ragaszkodtak az árhoz. Soha, senki nem jutott el a megtekintésig se. Az egyikük közben rá sem nézett a házra, mert máshol lakott. A másikuk, aki közelebb lakott a házhoz, a kertben ültetgetett, vitte a terményt a saját állatainak, szóval "szedte a ház hasznait". 1990-től 2000-ig árulták a házat... A forint szó szerint hozzáinflálódott ahhoz, hogy ők el tudják adni... És akkor 2000-ben eladták... Egy vállalkozónak, akinek az volt az első dolga, hogy letolja az egészet (még lakható lett volna, de állagmegóvás ugye nem volt, csak a kert volt használva), felhúzott az egy ház helyett három lakást, és mindet eladta busás haszonnal... Ezek a f***ok meg olyan büszkék voltak a 14 millájukra, mint az állat, miközben a vállalkozó a többszörösét tette zsebre azáltal, hogy többb esze volt. Szóval miért műárulja valaki a házát? Mert komplett idióta...

2018. dec. 7. 20:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!