Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit rontok el a házkeresésben?

Mit rontok el a házkeresésben?

Figyelt kérdés

Idén június óta keresek kertes házat a következő paraméterekkel: ne sülledjen, ne vizesedjen, a tetőt ne kelljen cserélni öt-tíz éven belül, legyen legalább 1000 nm kert, és legyen élhető településen.


Idáig mi történt:

- általában se ingatlanos se tulaj nem veszi fel a telefont

- felveszi a telefont, de közli, hogy ő nem az, és az illető nem hirdet semmit

- ingatlanos nem vitt ki megtekintésre, közölte, hogy hétvégén, aztán lemondta az utolsó pillanatban, ezt nem egy ingatlanos játszotta el;

- ingatlanos telefonon elkezdett kivallatni, mire kell nekem a ház voltaképpen (vajon???!), aztán valahogy még a telefonban kiderült, hogy a házak nem az általa feltüntetett településen vannak hanem egy másik településen

- ingatlanos kivitt megtekintésre, aztán végig azt üvöltötte, hogy én ezt úgyse veszem meg (minden falon egy óriás repedéssel tényleg nem, csak ezt kellett volna lefotózni, és akkor nem fárasztom magunkat azzal, hogy odamegyek)

- itt berekesztettem az ingatlanosok hívását örökre

- tulajjal egyeztettük a megtekintést, utaztam majdnem három órát, tulaj nem bukkant fel

- tulaj elfelejtette említeni a jelzálogot ami a házon van

- tulajjal egyeztettem a megtekintést, de később elkezdett irogatni milyen hibái vannak a háznak, még a megtekintés előtt, meg hogy megyek-e egyáltalán (???)

- voltam megtekintéseken, de 6 tulaj volt a képben meg egy haszonélvezet, és kiderült, hogy a többi tulaj nem is vágja, hogy épp eladják a házat, ezért ügyvédhez nem sikerült összegyűlni


Másoknak ez mennyi ideig tart?!


Mit csinálok rosszul?!



2018. dec. 7. 13:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

BESZARÁÁÁSSSS!!!! :D

Nekem is csupa cifra dolog volt, de ez így egyben felsorolva!...

Mindenesetre nekem annyi a fő tapasztalatom, hogy ingatlanossal ne kezdj, mert akadályozza a vételt!

Látszólag így lassabban jutsz házhoz, de valójában gyorsabban, mert ha egy igazi tulajt találsz, vele pikk-pakk dűlőre jutsz.

Egyébként 4 hónap keresés teljesen normális, főleg ha magadnak keresel otthont vagy valaki másnak, és nem "csak" befektetést.

2018. dec. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én kerestem házat, a kezdeti rossz tapasztalatok után eleve kizártam azokat, amelyeket ingatlanos árult. Második lépésben megnéztem a hely lakosságát, és ha soknak találtam a rézbőrű kisebbséget, azt is kizártam. Ezen kívül volt még kb 8 szempont, s ami fennmaradt a szűrőn, azt elmentünk megnézni. Ahol valami oknál fogva nem lehetett felmenni a padlásra, onnét azonnal kifordultunk.

Aztán már csak a legfontosabb szempont maradt; Minden háznak van egy kisugárzása. Van amelyik azonnal magába fogad, otthont ad, s van, amelyik rideg, távolságtartó. Utóbbival nem érdemes vesződni, bármennyire megérné egyébként a vétel.

2018. dec. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Írtad, hogy milyen paraméterekkel keresel házat: Ugye ezeket nem kérdezed meg az eladótól/ ingatlanostól??!


#2 :DD

2018. dec. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

12: Nagyon érdekes, amit írsz arról, hogy mit érzel a háznál. Én nemrég kínból elmentem egy olyan házba, ami kifejezetten negatív volt képen (bár a szempontok szerint megfelelő), mert már nagyon kétségbe voltam esve. Na most a tulaj azt csinálta, hogy amikor a melléképületeket mutogatta, mindig be akarta csukni rám a garázsnak, meg a tárolóknak a vasajtajait, mikor jöttünk kifelé, és mindig az utolsó pillanatban sikerült kislisszolnom egy alig résen. Horror volt élőben. Amit írtál az alapján megerősítve érzem magam, hogy sose kezdjek olyan házzal, ami nem tetszett elsőre...


13: Nem, nem szoktam a szempontokra rákérdezni a kert méretét leszámítva. Úgyse mondana senki igazat (aki el akarja adni a házat). Ezeket általában szemmel igyekszem felmérni, hogy látok-e vizesedést, repedést, stb.

2018. dec. 8. 22:14
 15/23 anonim ***** válasza:
77%
Biztos, hogy házat kell venned? Nem szeretnél inkább egy lakást? Vagy jó környéken / a megfelelő településen keresed?
2018. dec. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Én 2013-ban öt hónap alatt vagy negyven(!) házat néztem meg, Budapesten és környékén. Kész rémálom volt, ingatlanossal vagy anélkül is. 1. Ház egyik fele eladó, szépen felújított, de mert a másik fele az eladó lányáé, a kert közös. Nem járul hozzá az eladáshoz. 2. Kisebb ház felújítás alatt, tetszik, jó helyen van, de önálló helyrajzi szám nincs. 3. Félig felújítva belül, de a tető leszakadóban, 4. Ez is belül felújítva, de elindult a szomszédban a hegyoldal, 5. mély szakadék mellett, fele telek leszaladva, 6. vályog felújítva, de vizesedik, 7. nagy ház, a második szinten lakhatnék, de mindkét falon ablakok, jégverem stb. Nem sorolom, a végén a neten találtam egy jó házat, de csak készpénzért adták. Nem bántam.
2018. dec. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Vevőként azért nem olyan könnyű,hogy mellőzzük az ingatlanosokat.

Mi 1 évig kerestünk, de ezt úgy értsd,hogy ketten, és minden lehető szabad percünket erre szenteltük. Minden oldalra regisztráltam, 24 órában jöttek a beállított paraméterek alapján az ajánlatok.

Hozzáteszem:Budapesten kerestünk, és 3X annyiért mint Te, kp-s vevőként.

Ez utóbbi inkább hátrány mint előny,ha ingatlanossal álltunk szembe szinte mindig. Jutalékot kapnak tudomásom szerint a bankoktól, ezért inkább a hiteles vevőt részesítik előnyben.


Könyvet tudnék írni azokról a negatívumokról (pozitívum szinte nem is volt) amiken keresztül mentünk.


Eleinte meglepődtem azon, amin később már nem, az eladók nem mindig akarják eladni a lakást. Ha mégis, nem tudják hová menjenek, abból a pénzből mit vegyenek, ezért inkább mégis maradnak.


Nem tudsz mit csinálni. Tapasztalatot szerzel és egy idő után profi módon ki tudod szűrni azokat akikkel ne állj szóba.

Telefonon, írásban próbálj minden információt beszerezni. Nézd meg,hogy egy-egy ingatlant esetleg árul-e több ingatlanos, illetve több hirdetési oldalon fenn van-e?Ha igen, hasonlítsd össze az ott írtakat, ez még véletlenül sem szokott egyezni.


Amiről nem írnak arra kérdezz rá mert vélhetőleg oka van,hogy hallgatnak.


Mi egy idő után már csak akkor néztük meg a lakást ha minden fontos információt összegyűjtöttünk, fölöslegesen nem mentünk fel. Tapasztalat előtt megtettük és őgy jártunk mint Te, mindig szembesültünk valami hiánnyal, hibával amit előzőleg nem közöltek.


Kérdezz tulajdoni lap/hrsz számot és nézd meg az ingatlan tulajdoni lapját, Ezt megteheted az ügyfélkapun keresztül, érdemes.

2018. dec. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem érdemes ingatlanost váltanod… Én anno a GDN Ingatlanhálózatot bíztam meg, 2 hét alatt kábé meg is lett az álomotthon. 😊
2018. dec. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Több települést is nézek, szerintem kétféle van: 1, amelyiken érdemes venni bármit, 2, és amelyiken nem, mert úgyis eladhatlatlan lesz 15-20 év múlva.


Ti tudtátok, hogy több olyan település pl. ma Magyarországon, ahol egy gyerek sincsen…? Na mindegy, sokat megtud az ember az országról keresés közben.


A lakásokat bevontam a keresésbe a 15-ös tanácsára, már csak amiatt is, hogy jobban átlássam a házárakat is, és a környékeket is jobban ismerjem.


Köszönöm azoknak a válaszolóknak is, akik leírták, mennyi időt töltöttek a dologgal, és mennyi mindenen mentek keresztül, így több erőm van folytatni a keresést. A beszerzendő infók körét is bővítettem a 17-es tanácsára.


18-as: Nem kérek a GDN-ből, se semmilyen más lehúzó bandából, köszi. Az ingatlanosokra szükség sem lenne ilyen gazdasági helyzetben, ami most van, mikor mindenki ingatlanba akar fektetni. Valamiért mégis itt vannak, és évekig "árulnak" egy ingatlant, na ez vajon hogy lehet…?


Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

2018. dec. 19. 17:34
 20/23 anonim ***** válasza:

Ahogy látom sajnos a kistelepüléseknek vége. Nem kell hozzá 10-15-20 év, ennél sokkal hamarabb megszűnnek az alapszolgáltatások is.


Kistelepülésen élek, látom sajnos. Megszűnik a pénzintézet, megszűnik a posta, kevesebbszer rendel az- esetleg helyettesítő- orvos, a fogorvosnak már most örülni kell,gyógyszertár alapgyógyszerekkel, ha valami egyéb kell már utazhatunk, vagy napokat várva megrendelik. Gyerekorvosra esély sincs. Óvoda, iskola minimális létszámmal megy, ami idővel biztos azzal jár,hogy a közeli város, nagyobb település iskolájába kell átjárni.


Mivel a házak olcsók, az idősek kihalnak, az örökösek igyekeznek megszabadulni a házaktól, ezért a lakosság összetétele sajnos negatív irányba változik, a kisebbség és a lumpen elemek "javára".


Hiába tűnik nyugisnak a vidéki élet,ha nem okoz gondot is az,hogy mindenhová autóval jársz (kettő kell),problémák, nehézségek tömkelegével szembesülsz. És könnyen egy nemkívánatos szomszéddal is.

2018. dec. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!