Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ház vásárlás.11millió a ház....

Ház vásárlás.11millió a ház. Megvennénk a foglaló a ház 10%a. Hogyan?

Figyelt kérdés
Van 3 megtakaritasunk önerőnek és a Csokot is felvesszük, a fennmaradót hitelből rendeznénk. De az a kerdes az adasvetelkor atadó foglalót miből adjuk oda? Nincs otthon letéve pénzünk.Vagy lehet azt is hitelből ha megkapjuk?
2018. dec. 10. 18:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Házvételkor midig előleget adunk,és soha sem foglalót .

Foglaló adás után bármi adódhat,hogy nem veszitek meg a házat,és a foglalót is buktátok .Legyen csak előleg az előszerződésben .

2018. dec. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Oke akkor adunk előleget, de akkor azt miből? Nem tartunk itthon ennyi penzt. Csak megtakaritasokban van penzünk. Nagyon jó ház láttuk biztos megvesszük.
2018. dec. 10. 20:06
 3/13 anonim ***** válasza:
Utaltassátok ki gyorsított eljárásban a megtakarítás egy részét, beszéljétek meg ez az eladóval, hátha tartja addig.
2018. dec. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A megtakarítást így is, úgy is fel kell törni a vásárláshoz, tehát abból ki lehet fizetni a VÉTELÁRELŐLEGET. NEM FOGLALÓT!


A hitelt le sem folyósítják addig, amíg az eladónak nem utaltad át a bank által elfogadott önerőt.

2018. dec. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Oké, én leszek itt most az első, aki leírja (bár más kérdéseknél más sokan leírták):


eladóként szóba sem állnék olyannal, aki nem FOGLALÓT, csak ELŐLEGET akar fizetni, mert így se a vételi szándékát, se a lehetőségeit nem tudnám komolyan venni.

Aki már a legelején okoskodni akar, annak megköszönöm az érdeklődést és viszlát!

2018. dec. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Vevőként is megerősítem:foglalót adunk. Mi hiteles lakást veszünk. A foglaló 10% + vételár előlegből egyenlítjük ki a hitelt.


Menj el ügyvédhez, a szerződéshez úgyis azt kell tenned, és előzetesen beszéld át Vele. Bizonyára megtaláljátok a lehetőséget ami mindenki részéről megoldható.

2018. dec. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Akik itt előlegeznek, azok eladóként szóba állnának olyannal, aki nem akar foglalót adni? Én biztos nem.
2018. dec. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

2: Hát ha meg akarod venni a házat, akkor fel kell szabadítani a lekötéseket, hogy oda tudd adni az eladónak.

Nem igazán értem, mi a kérdés ebben.

Nem szokás megállapodni befektetések átadásával való fizetésben, de nem kizárt dolog, de mért nem az ügyvédedet kérdezed?

2018. dec. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%

" [link]


"

- A hitel maximális összege nem lehet több, mint az ingatlan piaci értékének 80%-a, viszont az általános gyakorlat alapján a bankok a fedezetül felajánlott ingatlan legfeljebb 60-70%-áig mennek el. A fennmaradó összeget pedig önerőként kell előteremtened a lakásvásárláshoz.

- Emellett azt is figyelembe kell venni, hogy az összes havi törlesztésed nem haladhatja meg a jövedelmed 50%-át (400 ezer forint jövedelem fölött 60%-át), viszont a bankok itt is óvatosabbak és csak 30-40%-ot engedélyeznek."


Tehát kell közel 40% önerő a CSOK és a hitel fevételéhez, azaz 4,5 millió Ft. Az bőven meghaladja a 10% foglaló mértékét.

Tulajdonképpen az a kérdés, hogy hogyan legyen 1,1 M Ft-od, ha nincs?

Mert ha nincsen 4,5 M, akkor nem tudsz hitelt kapni ehhez a házhoz.

2018. dec. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan házat vettem, amilyet szerettem volna (másfél évig kerestem anno)Természetesen foglalót adtam, már csak azért is, mert más vevőjelölt is volt, kicsit ráígér, és eladja neki az eladó. Mivel a foglalót duplán kell visszaadni, a ház pedig nem 10 millióba került, elég sokat kellett volna ráígérni, hogy úgy is megérje az eladónak másnak adni. Személy szerint én az előleget nem tartom semminek, aki azt ad, nem gondolja komolyan a vásárlást. Egy esetben tartom elfogadhatónak, ha valaki hitelből akar vásárolni, és bizonytalan, megkapja-e. Persze, ha talál olyan eladót, aki ebbe belemegy. Én már több ingatlant adtam el, de soha senki szóba se hozta az előleget, mindig foglalót adtak. Előleg felesleges, nincs jelentősége, mert bárkinek eladható a ház, visszaadja az eladó a pénzt, és odaadja a házat annak, aki előbb fizet. Foglalnál már ez rizikósabb, azt érdemes komolyan venni mindkét félnek, mert a vevő, ha visszalép, elbukja, az eladó, ha visszalép, duplán fizeti vissza.
2018. dec. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!