Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Titeket nem bosszant, mikor...

Titeket nem bosszant, mikor valaki élhetetlennek tartja a 30-35 négyzetméteres garzonokat?

Figyelt kérdés
Sok kérdező aki ekkora lakásba készül költözni, vagy már benne lakik, és feltesz bármiféle kérdést, szörnyűlködő, lenéző válaszokat kap itt az oldalon. Hogy "nekünk a nappali ekkora, a kutyát tartják ekkora ólban, embertelen, egy embernek is élhetetlen, párkapcsolatban ne is gondolkozz, max átmenetileg 1 évig bírható." Ezek a válaszadók szerintem örüljenek neki, hogyha ők 150+ négyzetméteren nőttek fel nagy kerttel, és felnőttként voltak olyan szerencsések hogy mindezt maguknak is megteremtették. De az elég bicskanyitogató amikor úgy nyilatkoznak a kis lakásokról, mintha ez akarat és kedv kérdése lenne, nem pedig anyagi kényszer, és elveszik az életkedvét azoknak akiknek ennyi jut. Én 27 évesen elmondhatatlanul örülök, hogy lett egy 30 négyzetméteres garzonom szülői segítséggel, hitellel. Nem álmodhatok többről, szegény szülőkkel, átlagos keresettel, egyedülálló nőként, hiszen ezek a pici lakások is 13-15 millió között mozognak nálunk. Ha arra gyűjtöttem volna, hogy nagyobb lakásom legyen, a szüleimnél öregedtem volna meg, az pedig szerintem nem túl egészséges, már ez a 27 éves kor is kicsit sok az önálló élet kezdetére. Én újítgatom, tervezgetem a tökéletes berendezést, gond nélkül elférek benne, hiszen semmi extra dolgot nem csinálok/nem tárolok, élni pedig pont elég. 3 vendéget simán tudok fogadni, több barátom pedig nincs is. Ha lesz párom, szerintem vele is jól elférünk majd, franciaágy van, a konyha le van választva, nem zavarjuk a másikat ha még aludna. Aki elvonulásra vágyik az szervez programokat magának, elmegy sétálni stb, de nem hinném hogy munka mellett amikor alig jut idő a párunkra az a normális hogy elkülönülünk a lakásban is. Aztán majd ha lesz kapcsolatom, persze sok év múlva költözhetünk nagyobba együtt, de addig tökéletes. Azt az érvet persze megértem, hogy hárman gyerekkel már valóban nem ideális egy ekkora otthon. De én nem akarok gyereket, eszerint keresek társat is, szóval ez a probléma kiesik.
2018. dec. 27. 19:58
1 2 3
 1/27 sanyinak ***** válasza:
85%
Szükség szerint akár fele ekkora területen is el lehet élni. Nyilván mindenki szeretne minél nagyobb területen lakni.
2018. dec. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
nem olvastam még ilyet, pedig eléggé ráérek mostanában. tudnál linkelni mondjuk úgy ötöt???
2018. dec. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Én 38nm-en kezdtem, majd lett belőle egy 75nm-es, majd egy 100nm-es.

A párommal ketten el voltunk a kicsiben is, és jól megvagyunk most a nagyobban is. Nem élhetetlen a kis lakás, pláne ha nincs más, vagy nem jut nagyobbra pénz.

2018. dec. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
12%

Ha te azt sikernek tartod, hogy el tudtál menekülni a szüleidtől. Egyedül 30nm en élsz, 0 párkapcsolati tapasztalattal, és az álmod, hogy 30 évesen szerezz egy 40 éves szintén szegény férfit, akinek élete legnagyobb sikere, hogy egy 30 éves nő eltartja és valószínű majd ugráltathatod a saját lakásodba, akkor sikeres vagy.

A többieknek más a céljuk az életben.

2018. dec. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz ezzel, örülj a kis kuckódnak :)

Szerintem ez főként a vidékiekre jellemző, akik a vidéki árat ismerik, vagy azokra, akik örököltek/kaptak egy lakást/házat, és nem ismerik a realitásokat. Budapesten ma egy 30nm-es garzont is nagyon nehéz venni fiatalként. A 30-as garzonok 20 misitől indulnak. Jó, lehet, hogy a huszonikszedik kerületben 18-tól... de vidéken ennyiért kertes házat veszel.

Ettől függetlenül nyilván kényelmesebb egy 3 szobás kertes ház, mint egy garzon, ezt nem vitatom.

2018. dec. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 mindentudó99 ***** válasza:
2%
Egymagadra elég lesz. Ha gyereket nem akarsz normális férfit úgy se kapsz. Egyedül fogsz megöregedni. Magyrul bőven elég a lakás mérete
2018. dec. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
72%
Az igazság azért az, hogy egy ekkora lakásnál kell kompromisszumokat kötni. Egyedül még csak-csak, de ketten, hosszabb távon már lesz bőven súrlódás, mivel egyszerűen nincs elég személyes tér. Ügyes lakberendezéssel nagyon fel lehet dobni őket, de azért van igazság a fanyalgóknál is.
2018. dec. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
96%
Engem nem bosszant mert ha minden bosszantana amit "valaki" máshogy gondol akkor rég agyvérzést kaptam volna.
2018. dec. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem mellesleg én még soha nem olvastam komolyabb fanyalgást, pedig régóta itt vagyok.
2018. dec. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
81%

Amúgy én 30 évesen úgy vagyok, hogy hosszú távra biztos nem garzont akarnék. Igaz most még csak szobát bérelek, de elképzeléseim vannak.


Ami nekem a garzonokban nem tetszik, hogy gyakorlatilag a nappalid a hálószobád is. Nincs egy "intim" szoba elválasztva a vendég fogadó résztől. Sok esetben még a konyha is egyben van.


Két főnél sincs semmi személyes tér. Oké, hogy párok az emberek, de mindenkinek szüksége van egy egészséges személyes térre. Akár tanul, akár pihenne, akár csak egyedül lenne kicsit.


Gyereket is oké, hogy a kérdező nem akar, de az emberek többsége mégis.


Vagy nekem például a szoba bérlésnél is az a halálom, ha vendégek jönnek. Testvér, szülő több napra. Aztán ott vagyunk egymás hegyén, hátán, egy légtérben alszunk. Ez engem zavar. Főleg ha valaki horkol, szuszog, nyög, mozog.


Személy szerint ha lakást néznék, akkor igyekeznék legalább 1,5-2 szobásat nézni. Hogy legalább egy vendég szobám legyen.


Igaz engem még a családi házunkban is az zavar, hogy minden szobánk "hálószoba". Mindegyikben van egy ágy, ruhák, lomok. Nincs egy normális vendég fogadó "tiszta szoba". Pedig hely lenne rá.

2018. dec. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!