Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Osztatlan közös tulajdon...

Gabesz077 kérdése:

Osztatlan közös tulajdon megszüntetésnél számít-e a használati megállapodás?

Figyelt kérdés
Van egy telek ami osztatlan közös tulajdonban van, mert a mérete miatt nem lehet 2 külön helyrajzi számon. Fele fele arányban vagyunk tulajdonosok. Van ügyvéd által hitelesített használati megállapodás, kizárólagos használattal, térképvázlattal. Az én részemen van egy ház a másik rész teljesen üres. Nah most azt olvastam, ha az egyik fél meg akarja szüntetni a közös tulajdont, akkor ha nem vásároljuk ki egymást, el kell adni és a tulajdoni hányadok szerint osztozunk (ez 50-50%). Viszont mivel nekem van egy házam rajta, így úgymond az én részem jóval többet ér mint az övé. Nah most ilyenkor számít hogy van használati megosztás, Vagy ha el akarja adni megszívtam és fele fele alapon kell osztoznunk?

2019. jan. 2. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom értékarányban kell megosztozni .

Nekünk 1 tárgyaláson azt mondta biró nő,még az 1 m2 is meg lehet osztani .

2019. jan. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem nem vagy köteles eladni, ő eladhatja a saját tulajdon részét, viszont elővásárlási joga van.

Olyan nincs hogy valakit köteleznek eladásra.

2019. jan. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De van, bíróság elrendelheti közös tulajdon megosztására.
2019. jan. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Megosztás után akár egy helyrajzi számon is lehet.

A egyik az "A",másik a "B" jelü.

2019. jan. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!