Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mivel jár ha ingatlanközvetítő...

Mivel jár ha ingatlanközvetítő segítséget kérem lakásvásárlásnál?

Figyelt kérdés
Nemsokára lakást szeretnénk vásárolni a párommal. Előtte viszont szeretnék tisztában lenni azzal hogy ha ingatlanközvetítőhöz fordulunk akkor nekünk jár-e ez bármiféle anyagi költséggel? Illetve milyen előnye és hátránya van ennek? Tapasztalatok esetleg?

2019. jan. 11. 09:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
16%
A közvetítő munkaidejét, szaktudását. esetleges kapcsolatait (ügyvéd, Földhivatal) ki kell fizetned, tehát pénzbe kerül.
2019. jan. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Ha felfogadsz egy közvetítőt, hogy keressen lakást, ami az igényeidnek megfelel, akkor jár költséggel.

Ha lakást keresel, és olyan hirdetéseket találsz, amiket közvetítőt, hirdetnek, akkor nem jár költséggel, akkor az eladónak van költsége, aki megbízta, hogy hirdesse a lakását.

2019. jan. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%

Első 2 válaszoló, lemaradtam valamiről? Az utóbbi időkben már a vevőnek is kell fizetnie ingatlanközvetítő igénybevétele esetén?

(különleges esetekről már hallottam, de ez már általános lenne?)

2019. jan. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Változnak a dolgok, területenként is változnak a szokások, próbálnak megélni és minél több pénzt begyűjteni.

Nálam is még annyi volt, hogy ingatlanos ajánlgatta a hozzá beadott lakásokat és mutatta, illetve szervezte a személyes megtekintést. Vásárlás esetén az eladótól levették a jutalékot.

Ma már sok helyen, címeket is pénzér adnak ki.

Egyszerűen be kell menni egy ingatlanirodába, hogy lakást szeretnél vásárolni, és itt őnáluk, számodra milyen költségek vannak, vlakás keresés közben és akkor, ha egyik lakást megvennéd .Ennyi az egész tisztelt kérdező. Mivel itt vannak nagy irodák, és kisebb vállalkozások, mindenki úgy ügyeskedik, ahogy tud. Tehát egyszerűen konkrétan rá kell kérdezni.

2019. jan. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

3: Én is ezt írtam. Ha te vevőként felfogadsz egy közvetítőt fizetned kell.

De ha épp olyan lakást nézel meg, amit közvetítő hirdet az eladó helyett, akkor nem kell fizetned.

2019. jan. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vásárláshoz annyira nem éri meg ingatlanost fogadni, úgyis fent van mindenki hirdetése a legnagyobb ingatlanos oldalon, tudsz szűrni szobaszámra, árra, környékre, nézelődhetsz, stb. Egy ingatlanos max annyit csinálna, hogy az ő konkrét lakásainak adná oda az adott paramétereknek emgfelelő hirdetéseit, ami jóval kisebb keresztmetszet, mint amit te találnál.


Ha találsz szimpatikus lakásokat, akkor jön a kapcsolatfelvétel, ami az esetek többségében ingatlanos lesz. Ha így van, akkor mindenképpen te fizetsz majd, bárhogy is van vázolva a dolog. Vagy beépíti az eladó a lakás árába és annyival kevesebbet enged, vagy van olyan a hirdetések között, hogy xy iroda felező portfóliójába tartozik (felét az eladó, felét a vevő fizeti), de ekkor is bele van kalkulálva az ár a lakás árába. Szóval szerintem ilyen szempontból teljesen mindegy.


Ha magánszemélytől vásárolsz, akkor meg kicsit utána kell járni a dolgoknak, de százezreket spóroltok.

2019. jan. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%
Valójában mindig a vevő fizeti az ingatlanost, hiszen annyival drágább az ingatlan amennyit eltesz az ingatlanos.
2019. jan. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 xswerdy ***** válasza:
66%

vevőként nem látom sok értelmét ingatlanost fogadni, de ismerek olyat, akinek spéci igényei voltak, amik tipikusan nincsenek benne a hirdetésben. Ő megbízott egy ingatlanost, aki figyelgette az ingatlanokat, ami megfelelőnek tűnt, azt felhívta, és meg is nézte először az ügyfél nélkül.


A magyar viszonyok között olyannyira elterjedt, hogy az eladó fizeti az ingatlanost, hogy sokszor még ez is ingyen van a vevőnek (persze a vételárban benne van). Ilyenkor jellemzően a két ingatlanos megfelezi a jutalékot, amit az eladó fizet. Ha az eladónak nincs ügynöke, akkor meg a vevő által megbízott ügynök próbál vele szerződést kötni.

2019. jan. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
19%
Akkor az én válaszom miért ér 0 pontot, ha a többiek is ugyanezt írják?
2019. jan. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

#7 lepontoztátok (én fel) pedig igaza van. Tapasztalatból is mondom, mikor tulajjal beszéltek kerek-perec megmondta, hogy az árból ennyi az ingatlanosé, azért tartja ennyire...!


Úgy kell elképzelni mint a vatera jutalék. Úgyis azzal a 6%-al többért teszed fel a cuccodat, nem akarsz bukni rajta. Csak hogy az ingatlanos nagyon sok esetben ló*t se tesz az ügyhöz.

2019. jan. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!