Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Közművek nélküli telekre bekötés?

Közművek nélküli telekre bekötés?

Figyelt kérdés

Ha egy telken nincsenek közművek, de az utcában elvileg minden van, kb. milyen árakon érdemes számolni a bekötésre?

Tehát utcáról a telekre, mérőóráig. Villany 32A, gáz, víz, csatorna.

Tudom, hogy több mindentől és a helyi áraktól is függhet, de Pest megye, és csak közelítő összeg érdekelne.



2019. jan. 14. 10:29
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Ha MINDENT számolok. Akkor MINDENNEL együtt, 800 - 1M.
2019. jan. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ugye "ingyenes" a bekötés, de ahhoz, hogy bekössék sok mindent meg kell csinálnod, ami bizony pénzbe kerül. Az első által vázolt összeg nem elképzelhetetlen.
2019. jan. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyedi eset is elképzelhető. Pl. nekünk a gázbekötésnél 50 m-t meghaladta az utcától (túloldal) a telekhatárig tartó szakasz, ezért egyedi elbírálás alá esett.

2006-ban (!) ezt az összeget a területi TIGÁZ 1,5 millió Ft-ban határozta meg.

Ez csak a fővezeték és a csonkig szóló szakasz költsége.


Természetesen irreális.Akkor azt tanácsolták,hogy indítsunk pert a szolgáltató ellen, bizonyára megnyernénk.


Nem tettük, értékesítettük az ingatlant.


Nem tudom azóta mi változott, de érdemes előre megkérdezned a szolgáltatótól ha mondjuk a másik oldalon, nagyobb távolságra megy a fővezeték.

2019. jan. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Áram elvileg ingyenes, de 15 méter fölött a földkábel kialakítása 5000Ft/m. Mérőhely kialakítás 120 000 Ft.


Víz bekötés nálunk (Pest megye) kb 30 000 Ft volt,plusz a vízóra akna ezt magam csináltam így kb 40 000 Ft. Ha csináltatod 100 000 felett van.


A gázról nem tudok sokat mert az már be volt kötve nálunk a telekre.


Szennyvíz bekötés szintén ingyenes, de a telekhatáron belül kell csináltatni egy tisztítóaknát, amelyre mindenhol más az előírás, ez kijöhet akár 15 000 forintból, de lehet 150 000 Ft is.

2019. jan. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.


#1, azt a többszöresen kiemelt MINDEN-t tudnád részletezni?

2019. jan. 14. 11:58
 6/9 anonim ***** válasza:
Minden = engedélyek, csövek, kábelek, betonelemek, sóderágy, beton, akna, aknafedél, gépi földmunka, szekrények, melósok, fúrások, telefonszámla, ... Ugye a bekötés elvileg ingyé van, de minden más fizetős!
2019. jan. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én csak a villanyt tudom megsaccolni neked, mert villanyszerelő vagyok. Egy regisztrált szerelő egy 32A-es szekrényt ledob 100 ezerért, anyaggal együtt, a többit az eon állja ingyen.
2019. jan. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csak földkábeles bekötés volt.Oszlop a telekhatáron kivül,a konzol amire az óra lett szerelve belül.Táv 1 m.

Még térkép kivonatot is kért az EON

96 ezret kért a szolgáltató.Amig a csekk be nem lett fizetve ,egy lépést sem tettek .

Kb 20 ezret fizettünk a tervezőnek .

Légkábeles bekötéssel olcsóbb lett volna .

Na ennyit az ingyenes szolgáltatásról.

Ingyen semmi nincs ,ezt felejtsd el.

A már meglévő gerinc vezetékekre való rácsatlakozásnál meg kell fizetni területfejlesztési dijat .

Senki ne gondolja a hogy földben lévő gerinc vezetékek kiásása ,utak felbontása ,ehhez való kérelmek intézése ,az eredeti állapot visszaállítása az ingyen van .

Ezt egy szolgáltató sem nyeli be .

Kifizeti a megrendelő .

2019. jan. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hülyeség, hogy ingyenes. Nem kell csatlakozási hozzájárulást fizetni, de ettől függetlenül a bekötés kiépítési díja a kérelmezőé. Az üzemeltető vagy saját vállalkozásban építi meg, vagy általa preferált kivitelezőt hoz, esetleg lehet választani országos szerelői listákból. Innentől kezdve én számolnék 200-400 ezret/közmű (tök jó hogy "ingyen van" nem?) ha csak átlagos 3-10 méteres bekötésekről van szó és nem "márvány burkolatú" a bontandó közterület.

Az ELMŰ-re ezen felül rengetegen panaszkodnak, hogy iszonyatosan lassan kötnek. És itt nem 1-2 hónapról beszélek, inkább évről. Szóval érdemes időben nekiállni, nem akkor elkezdeni gondolkozni a közműveken, amikor beköltözne az ember. :)

2019. jan. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!