Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan vásárlás előtt...

Ingatlan vásárlás előtt állok. Jár valamiféle támogatás?

Figyelt kérdés
Igazából arra lennék kiváncsi, hogy milyen lehetőségeim vannak amiket igényelhetek. Bármiféle támogatás fűtés korszerüsítés, felújítás stbstb. Az ottani önkormányzatnál érdeklődtem nem tudtak túl sok mindenben segíteni. Biztosra csak a letelepedési támogatást mondták. Van valami oldal ahol fel vannak ezek tüntetve, hogy egyszerű halandó emberként miket vehetek igénybe?

2019. jan. 16. 11:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Te támogatod az államot majd az illetékkel....
2019. jan. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A hülyeségekkel tisztába vagyok, így nem azokra vagyok kíváncsi. :)
2019. jan. 16. 11:39
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az "otthon melege" pályázat kerül időnként meghirdetésre, de ez majd csak akkor játszik, ha már tulaj vagy.
2019. jan. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát akkor lényegébe véve ilyen semilyen dolgok.
2019. jan. 16. 11:49
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A lakásvásárlásra csak gyerekvállalással jár támogatás CSOK néven.

Ha az ingatlan értéke 15 millió alatti és te 35 alatt vagy, akkor az illeték 4% helyett 2%.

Felújításra otthon melege pályázatok vannak, de rengeteg velük a macera, gyakorlatilag kb. az áfa mértékéig adnak támogatást, de mivel minden többe kerül, mint hivatalosan, nekünk nem érte meg eddig. Esetleg napelemre, fűtési rendszerre, ilyesmikre lehet jó, amiken amúgy sem kerülhető meg az áfa. Ezt nézegetni kell.

2019. jan. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%

Első lakás vásárlása esetén azt hiszem illetékkedvezmény van 35 év alattiaknak.

Légy szíves nézz utána, nem tudom pontosan, mert engem nem érintett soha :S.

2019. jan. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Ja, írták előttem, bocsi.
2019. jan. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
Nem jár. Oldd meg magadnak. Vagy csinálj 3 gyereket és O1G jól lecsókol.
2019. jan. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

6-ost kiegészítendő:

Lakásvásárlásnál fizetendő a NAV-nak úgynevezett visszterhes vagyonátruházási illeték. Ennek a nagysága az ingatlan vételárának a 4%-a, de 35 év alatt és 15M forint érték alatt "csak" 2%. Viszont nincs súlyozva úgy, hogyha meghaladja a lakás a 15M forintot, akkor csak a 15M feletti részre kell a 4%, alatta 2% 15M és 1 forintnál már 4% van az egészre. Mi is éveket kuporgattunk egy normális önerőre, aztán a nyakunkba vágtak közel 1 millió illetéket ahogy az kell. Persze lehet rá részletfizetési kedvezményt kérni 12 hónapra...csodálatos, ugye?

2019. jan. 19. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ha a 2 éves gyerekem nevére iratom a tulajdont egy nagyobb értékű házat és én leszek a haszonélvező az megoldás lehet kevesebb illeték fizetésére?
2019. jan. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!