Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha vásárolok ingatlant ezekben...

Ha vásárolok ingatlant ezekben a megyékben (Lent. ) hol és hogyan éri meg?

Figyelt kérdés

Békés megyében vagy Hajdú Bihar megyében hol vásároljak ingatlant ha van 15-20 millóm?


Más megyékben nem ismerek senkit, Dunántúl pedig megfizethetetlen.


Jobban megérné ha 10 millióért vennék egy kisebb városban és maradna 10 tartalékban?

Vagy vegyek egy családi házat 20 millióért? Viszont akkor meg nem marad semmim amiből fenntarthatom magam.


Nem tudom mi lenne a jó döntés.



2019. jan. 16. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

1. Miert lenne megfizethetetlen Dunantul? Ebben az arkategoriaban boven talalsz lakast jo helyen, de csaladi hazat is varoshoz kozel.

2. Lakast vagy hazat szeretnel venni? Ez azert eleg fontos.

3. En vagy ket lakast vennek Bekescsaban vagy pedig egyet Debrecenben. Debrecenben jobbak a fizetesek, tobb a lehetoseg, ott ilyen formaban terulne meg a befektetes, mig a csabai masodik lakas azonnal hozna penzt kiadassal. Hajdu Biharban en Debrecenen kivul csak Hajduszoboszlon vennek ingatlant, mashol nem. Ott viszont meg talan csaladi hazat is kifogsz 20-ert.

4. Mi a fontos szamodra? Ha munkabol akarsz megelni, akkor jobb lenne frekventaltabb helyen venni ezert a ketto kozul Debrecen vagy kornyeke. De ezen kivul lenne meg egy csomo lehetoseg Dunantulon, pl. Varpalotan (vagy kozeli kis telepuleseken csaladi haz) - kozel Veszprem es Fehervar, vagy akar egy Veszpremi lakas is kijon 14-16 milliobol. Ajka? Mar helyben is sok munka van, es jo atlagkereset.

2019. jan. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Békés megyében sehol!

Ahol olcsók az ingatlanok, ott nem véletlenül olcsók, ott nem olyanok a körülmények.


Debrecent javasolnám a kettő közül, és nem Szoboszlót.


A kérdés, lakni akarsz benne, vagy befektetésnek kell??

Db-ben jól ki lehet adni az egyetemisták miatt a lakásokat. Átlag 90 ezer körül egy átlag kétszobást nézve. Ha benne akarsz lakni, azért itt jobban vannak munkalehetőségek, mint Békésben, meg infrastruktúra is.

Megnézed a kínálatot (jó drága, de egy 30-40 nm csak kitelik), osztol-szorzol (vételár, felújítás, és hogy maradjon is neked, és az ingatlan is jó legyen). Hosszútávon az értéktartást nézve Db. jobb. (kettő lehetőség közül).

Vagy árverésen.

(Szoboszlón a turizmus, tódulnak a külföldiek, és lehet szobáztatni, ezt felejtsd el, már nem úgy van, mint rég. Sokkal kevesebben vannak. Főleg magyarok jönnek, és lengyelek, ha nem hiszed, keress rá a szoboszlói eladó ingatlanokra, már maga az is elmond ezt-azt).

Az, hogy lakás, vagy családi ház, szintén attól függ, mit akarsz vele: kiadni jobban ki lehet lakást. Ha befektetésnek kell, a lakással kevesebb gond van, a családi háznál minden a te gondod. Ha benne akarsz lakni, tök más.

Azért nemcsak 10-ért, meg 20-ért lehet venni, vannak közte még számok :))) számolj, nézz hirdetéseket!

2019. jan. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Saját magunknak szeretnék venni családi házat. Viszont sokan írták hogy lassan már 20 millió sem lesz elég.

Még egy évet várnunk kell és még akkor is csak albérletbe költöznénk Debrecenbe hogy biztos megérje munkalehetőségek szempontjából.


2007-ben már laktam Debrecenben. 3 évig, de az nem volt valami jó. Tegyük hozzá hogy akkor volt a válság is, szóval arra lehet fogni.


Bár a várost imádtam, de munka nem nagyon volt annó. Szóval keserves 3 év volt és utána pesten laktunk 3 évet. Ott volt munka de utáltam a várost.


Most 6 év Anglia után haza szeretnénk menni. Több oka is van, de leginkább a jelenlegi brit kilépés lesz a végső ok.

De valószínű hogy Debrecennek adunk még egy esélyt.

Csak remélem nem mennek feljebb az árak a mostanihoz képest. 20 milliónak elégnek kellene lennie. Meg az is jó lenne ha maradna egy kicsi még.

2019. jan. 17. 21:20
 4/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Ezek szerint egy korabbi kerdesedre is valaszoltam mar. Ott lepontoztak, mert azt irtam lehet talalni ingatlant Dunantulon is hasonlo arban. Pedig csak fel kellene nezni az ingatlan.comra es hasonlo oldalakra.

A fizetesek most Budapest utan Esztergomban, Gyorben es talan Szombathelyen, Fehervaron, Veszpremben a legjobbak. Ezekben a varosokban lakast tudnal csak venni ennyiert, de mondjuk 20 km-es korzetukben siman ki lehet fogni csaladi hazat. Sok ceg pedig fizeti a bejarast. Csak mondom. Mert hat Debrecenben sem fogsz ennyiert talalni csaladi hazat normalis helyen, arra keszulj fel.

2019. jan. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Viszont ha Debrecen mellett döntötök, nem erdemes varni mert szerintem felfognak meg menni az arak
2019. jan. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!