Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti egy ilyen ingatlannál...

Ti egy ilyen ingatlannál mennyit próbálnátok alkudni?

Figyelt kérdés

- külsőre nem romos de ronda, ápolatlan állapotban van. Sokat járok arra, embert még sosem láttam ott.

- gáz, csatorna nincs bevezetve (utóbbi évek óta kötelező a városban)

- kertbe nem lehet beállni kocsival mert egy betongyűrű veszi körbe a házat, gondolom a szint megemelése érdekében

- 25 nm a ház, de a konyhába csak a kertből lehet bejutni, a veranda pedig csak üveggel és vékony műanyag tetővel fedett, tehát a konkrét élettér csak a félszoba/fürdő/folyosó

- fürdőben csak kézmosó/wc van

- viszonylag közel a bevásárlóközpont és a tömegközlekedés, de őszintén szólva vannak ennél jobb helyek is. Pl ahol most lakom ott még ennél is közelebb van minden.

- fütés szinte biztos nincs kiépítve

- saroktelek, ami állítólag jó dolog, de szerintem picit zavaró mert minden idegen belát. Az egyik oldalon aszfaltos az út, ott a forgalom is kicsit nagyobb, amúgy csendes környék.


És egy ilyen házért 12,5 milliót kérnek. Legalább szeptember óta árulják, de az is lehet jóval azelőtt kezték. Tudom, hogy látatlanban nehéz ezt megítélni, de kiváncsi vagyok a véleményekre. Mi pár éve 12 millióért egy teljesen lakható, habár öreg és nem túl szép, sokszobás, melléképületes/garázsos, tripla akkora kertes, vonatállomáshoz közeli családi házat adtunk el. Így ezt egy kicsit sokallom. Tudom, hogy most egyre drágábbak a házak, de ugyanabban a városban néztem már 7, 10, 12 millióért is házakat, némelyik teljesen új volt és mind azonnal lakható, egyetlen hátrányuk, hogy messze voltak a központtól, de még mindig élhető távolságban.



2019. jan. 19. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Bp. agglomerációs városban simán lehet ennyi, de csak a telek. A ház szerintem ilyen állapotban nem képvisel értéket.

Ha nem a főváros közelében van, túlárazott szerintem, de ehhez tudni kellene a lokációt. Amit gondolom nem szeretnél megosztani, így hát hirtelen ennyi.

2019. jan. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az istenért se áruld el, merrefelé van, de gondolom komoly válaszokat vársz.

Íme: ha ez a jelenlegi lakásom szomszédságában lenne, akkor azonnal adnám érte a fenti összeget, de még akár 20 milliót is, és még akkor is bőven ár alatt venném meg. Lehet találgatni, hogy én merrefelé lakom. :-)

2019. jan. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Érden van és mint mondtam, mi itt adtunk el 12 millióért sokkal jobb és nagyobb, rendesen lakott, összkomfortos házat és az utóbbi pár hónapban is láttam ennyiért vagy olcsóbbért jobb házakat, csak akkor még nem volt aktuális a vásárlás. Szerintem az is mellettünk szól, hogy nem látszik úgy mintha sokan érdeklődnének érte.
2019. jan. 19. 18:02
 4/9 A kérdező kommentje:
Amúgy az ingatlanos oldal számításai szerint is feljebb van árazva mint az itteni hasonló házak.
2019. jan. 19. 18:03
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kb. a feléig olvastam. A ház bontandó, telekárat kell nézni a környék viszonyaihoz képest.

Azt kell megnézni mennyire van elszállva az eladó a környék üres telkeihez képest.

2019. jan. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát szerintem az is eléggé el van szállva, főleg hogy csak 500 nm. :D Az errefelé nem valami sok. xD De majd annak is utána nézek.
2019. jan. 19. 18:35
 7/9 anonim ***** válasza:

500 nm több mint elég egy mai átlag életvitelű családnak is. 25% beépíthetőséggel már 125 nm ház ráfér + könnyűszerkezetes garázs, amennyit csak akarsz.

Kivéve ha istállót is akarsz...

2019. jan. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én min. 1200 nm-en nőttem fel, nekem kicsi. :D Főleg hogy nem egyenletes a szint, beépítve meg végképp, a 3 kutyáról meg aztán ne is beszéljünk. :D De persze hajlandó vagyok a nagy kertről lemondani, különben nem is jönne szóba ez a ház.
2019. jan. 22. 14:05
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is kb, ha nem többön. De onnantól, hogy nem gazdasági udvar, tényleg semmi értelme, csak a nyűg van vele. De kinek mi. Vannak akik szeretik fűnyírással tölteni az egész vasárnapot
2019. jan. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!