Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapest 18. Kerület?

Budapest 18. Kerület?

Figyelt kérdés
Sok roma van a környéken?
2019. jan. 19. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem kicsi kerület, a túlsó vége 9km-re van.

Itt Imrén pár család él.

2019. jan. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

@1: Lehet, hogy Ózdon pár család teszi ki az egész várost, de itt ezt a 20.000-ret nem éppen :D


Nagy a kerület, és sokféle része van, de a zöme kertváros. Alapvetően nyugis, családbarát, zöldben gazdag hely. Biztonságos is többnyire, de én azért a Béke tér és az Üllői/Margó Tivadar környékét kerülném. (No meg az egész 50-es villamost...) Sok arra a balhés, drogos, legalja cigány. Amit még nem ajánlok, az a Szemeretelep, Erzsébet-Bélatelep, Ganztelep, Miklóstelep és Szent Imre-kertváros. Rengeteg a betörés arrafele, kiemelkedően sok.


Én Pestszentimrén lakom és laktam mindig, itt is fogok megöregedni. Kiváló az infrastruktúra és a közlekedés: 2 vasútállomás; rengeteg buszjárat a metróhoz, Boráros térre, Ferihegyre, Soroksárra, stb. Belváros szűk egy óra alatt elérhető. Kitűnő a közbiztonság (mi imreiek egymásra is figyelünk, összetartó közösség vagyunk). Vannak cigók, de még sose volt gond velük, tényleg rendesek. Imre olyan, mint egy falu a városban, abszolút pozitív értelemben. Rengeteg a zöldfelület: erdők túraútvonalakkal és mező vesz körül minket (csak Gyállal és Alacskával vagyunk egybeépülve). Családosoknak végképp ideális hely.

2019. jan. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is imrei vagyok és tényleg olyan, mint egy alföldi falu, csak kisebbek a telkek.

Este 9-10-kor bezárnak a kocsmák, itt nincs éjszakai dorbézolás.

Egy betörésről hallottam a környéken az utóbbi 10 évben.


Itt van a Lakatos család(-ok), de ezek nem szoktak itt rosszalkodni.

Csak, mikor egyik másik tizenéves kölyök kocsihoz jut.

Na akkor körbe kell nézni a sarkon.

De menetrend szerint pár hét után tönkrevágják...

2019. jan. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

@3: Pl. tavaly újévkor a szomszédunkhoz betörtek, egy-egy eset elvétve előfordul. DE, sikerült már "terepszemlést" kiiktatnunk pár hónapja... Ettől a néhány eseménytől eltekintve, tényleg a legbiztonságosabb hely egész Imre! :)


Apropó, üdv az Újpéteriről! ✋

2019. jan. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. jan. 22. 09:54
 6/6 anonim ***** válasza:

Én Szemeretelepen élek. A környékünkön egy betörés sem volt, de tény hogy mindenhol figyelni kell a megelőzésre. Szerencsére Lakatosék sincsenek errefelé, de elszórtan a kerületben persze akadnak.


Azért szeretem jobban ezt a részt, mint Imrét, mert -bocsánat, senkit sem szeretnék megbántani- de városiasabb a kertváros és jobb a közlekedés, az utak minősége. Vonattal konkrétan 20 perc alatt bent vagyok a Nyugatiban, ami azért fontos szempont. Számomra szimpatikus részek: Ganzkertváros (Halomi út környéke, az erdő felé kifejezetten szép), Gloriett-telep, Miklóstelep.

2019. jan. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!