Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megéri már most félretennem?

Sm's girl kérdése:

Megéri már most félretennem?

Figyelt kérdés
18 éves, elsőéves egyetemista vagyok. Jelenleg nincsen párkapcsolatom, ám már most szeretnék gondolni a jövőbeni lakásvásárlásomra. Arra gondoltam hogy nyitnék vagy egy külön számlát vagy lakástakarékot(nem tudom hogy a támogatás megszűnésével ez megéri e még) jelenleg mondjuk 5-10.000 forinttal majd mondjuk 3-4 év múlva mikor már dolgozom akkor növelném. Így lenne esély egy házvásárlásra maximum 10 éven belül? Ti mit ajánlanátok, illetve hogyan csináltátok? Szívesen olvasok saját tapasztalatokat is, a külföldre menés dolgozni nem opció nálam!

2019. jan. 21. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Ha van fölösleges pénzed, mindenképp érdemes havonta félretenni. Önerőre úgyis szükség lesz a hitelfelvételnél.
2019. jan. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp takarékoskodj, semmit nem veszíthetsz vele. Akár lakásvásárlásra is gyűjthetsz.
2019. jan. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
mindenképp megéri takarékoskodni, de havi 5-10ezer Ft-tal, nem biztos, hogy érdemes külön számlát nyitni. Lehet több a számlavezetési, kártya, egyéb díj, mint amennyit kamatozna.
2019. jan. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valami betéti számlát nyiss, vagy ha van meglévő számlád, érdeklődj a banknál van-e valami betéti forma, amihez havonta tehetsz.
2019. jan. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, megéri minél hamarabb elkezdeni gyűjteni. Először én is csak pár ezer forintot tudtam havonta félretenni. Ahogy lett munkám és ott lettek lehetőségeim, ez az összeg nőtt, ebből lett meg az önerőm. Szerintem megérte. Nekem kb. 10 volt a gyűjtés. Viszont nagyobb hitellel, ment volna hamarabb is. De én minél kevesebb hitelt szerettem volna, hogy utána ne okozzon gondot.
2019. jan. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze megéri mindenképp, de ha egyelőre 5-10e-ben gondolkodsz, akkor a számla felesleges hisz sokat vonnak vezetési díjra. Az hogy mire lesz elég, azt ki tudja előre :)
2019. jan. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Félretenni sose rossz döntés, akár 18, akár 58 vagy.

Hogy 10 év múlva tudsz-e házat venni, senki se tudja itt megmondani, annyira sok tényezős.

Lesz-e válság akkor, vagy addig? Hogy alakulnak az árak? Mennyire hal ki a népesség? Milyen munkád lesz? Tudsz-e egyáltalán akkor dolgozni még?

10 éve épp beleléptünk a válságba. Egyetemista voltam mint Te. Örültem hogy kajára volt pénzem, nem hogy félretenni. Ma mégis van lakásom. :)


Szóval - tegyél félre, ha van bankszámlád már, érdemes arra. Nyáron 1-1 hónapot dolgozni nem ördögtől való, ha szeretnéd még növelni a megtakarításaid. De egyelőre inkább a vésztartaléknak gyűjts, mintsem lakásra. Gondolom egyetem vége felé a szüleid is abbahagyják a támogatást, akkorra pont jól fog jönni.

2019. jan. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Párommal amív nem kellett egyéb miatt a saját számla, gépkocsinyeremény betétkönyvbe tettük a pénzt, igaz nem kamatozik, de nincsenek egyéb díjak sem. A bank nyitvatartási idejében bármikor kitudod venni. 5, 10,20, 50 ezres címletekben vásárolható. Netbankon is lehet, de akkor van valamennyi plusz díj.
2019. jan. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!