Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás

A kérdés

Gond lehet belőle?

Van egy téglából épült ház, ami szép állapotban van, de mint kiderült kb. 70 éves. Számít ez? Szívesen megvenném de nem tudom hogy ebből kifolyólag lehet-e buktató.

Keress kérdéseket hasonló témákban: ház, tégla, vásárlás

jan. 21. 15:35  Privát üzenet  

A válaszok
mindentudó99 nevű felhasználó válasza:

Ha rendben van akkor nem számít hogy 70 -éves. De persze ha nem nyúltak hozzá akkor úgy álltalában komplett felújítást szoktak csinálni már ezeknél. Nyílászáró víz villanny és burkolat cserék.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont jan. 21. 15:51 Privát üzenet
ssaa nevű felhasználó válasza:

Érdeklődj az eladónál, de a szomszédoknál is, hogy volt-e újravakolva a ház és mikor. Voltak-e előtte repedések a falon? Ha a szomszéddal jó viszonyban van az eladó, akkor bizonyára visszamondja, de ez ne izgasson. Ha esetleg 1-2 éve volt ugyan újravakolva, és ha akkor voltak is repedések a falon, de ennyi idő után már nincsenek, akkor nyugodt lehetsz.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont jan. 21. 19:09 Privát üzenet

Ha szerkezetileg ép és egyben van, nem számít, hogy 70 éves.

Azt kell megnézni, hogy nem csináltak-e átalakításokat. Olyankor szoktak gányolni, szerkezeti elemeket gyengíteni, pl. főfal kiváltás, stb..

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont jan. 22. 07:55 Privát üzenet
Miquel nevű felhasználó válasza:

Egy ház életében 70 év az smafu. Én 55 éve olyan épületbe jártam általános iskolába, ami akkor volt 300 éves. Ma is áll, ma is iskola, és ma is remek állapotban van.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont jan. 22. 18:13 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Kinéztünk egy házat, egy helyiség 2 fala vályog, többi tégla. Körbeszigetelték 10cm hungarocellel a házat 5 éve, azt mondják nem penészedik, de úgy hallottam, vályogot nem szabad...
A nagymamám elajándékozási szerződéssel rám íratta a lakását, na most én ezt a lakást eladtam, kérdésem a következő mennyit von le belőle az adó hatóság a lakást ha a lakást 19 millioért adtam el?
Most januárban adtuk el a lakást 7m-ért. Tesómmal fele fele,3,5millió az enyém ugye.1éven belül ha nem veszek belőle másikat akkor sokat bukok? Ez olyan hülye törvény.
Rácalmáson szeretnénk nagy 120 m2 lakóterületű családi házat venni ami olyan 12 éve épült, Az ára 24 MFt! Mennyit lehetne alkudni belőle?
Ha pénzben kifizetik nekem a haszonélvezeti jogom megváltásának árát, mennyit kell belőle adóznom?
Ha veszünk egy házat és csak az én nevemen van, akkor a barátom késöbb hogyan részesül belőle, ha esetleg felújítjuk?

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések az Ingatlan vásárlás, eladás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!