Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi van az ingatlanpiaccal?

Mi van az ingatlanpiaccal?

Figyelt kérdés

Sokakkal ellentétben, én nem a magas árakat fájlalom, hanem az aránytalanságot. Most például tök véletlenszerűen megnéztem, mennyiért mennek a házak a szabolcs megyei Mátészalkán, és alig hittem el. Bőven 10 misi felett, de az is inkább 13. A múltkor a Nyíregyházához közeli településeken is hasonló árakkal találkoztam. És akkor ott van a másik odlal, az, hogy a Dunántúlon is bőven ki lehet még fogni ennyiért, akár normálisabb környéken is. Balaton közelében, Tapolcán illetve Keszthely-Tapolca közeli kisebb településeken is van ennyiért vagy minimálisan drágábban, de az Ajka-Veszprém körzetben is, ahol azért a fizetések is magasabbak. Szóval ez az, amit nem tudok összeadni. Miért van akkora kereslet például egy Mátészalkán, ami ilyan ingatlanárakat indokolna? Akinek van ennyi pénze, logikusan nem inkább jobb helyen venne ingatlant?

De ne menjünk ennyire messzire, számomra az sem teljesen érthető, hogy a Miskolci, Miskolc közeli ingatlanok miért annyival olcsóbbak a Nyíregyházi vagy közeliekhez képest. Szabolcs, Borsod, egyik sem a hűde jó életszínvonaláról híres, sőt, ha megnézzük az állshirdetéseket, Miskolcon még több is a lehetőség. Akkor meg miért kerül Nyíregyen 11 millába az a lakás, ami Miksolcon 7?



2019. febr. 1. 01:12
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Ez nem annyiba kerül, hanem annyiért hirdetik.


Mert az ingatlanpiaccal az van, hogy nem lehet tudni, mennyit ér egy ingatlan, mert 5 év alatt lassan megnégyszereződtek az árak.

Budapesten simán lehet csinálni pl. egy előnyös cserét 8 milliós nyereséggel úgy, hogy egy kb. ugyanolyan értékű lakásra cserélsz. Kb. ennyi a hibaszázalék és az esetlegesség egy ingatlan árában ott.

2019. febr. 1. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom valószínűnek, hogy ezek az ingatlanok ott ennyiért el is fognak menni. Csak valószínűleg vérszemet kaptak ott is az eladók, mert "nehogymá' elkótyavetyéljem, adom én is annyiért!". Aztán ha szerencséje van, akkor kifogja az 1-et az 1 millióból aki van akkora madár, hogy megvegye, de általában ezek évekre beragadnak a piacra.


Én egy pici, 1800 fős faluból jövök. Anno a 90'-es években amikor megépült a 6-os autópálya, akkor a falu mellé épült egy lehajtó is, amitől egyből mindenki hirtelen a pesti agglomerációban érezte magát és úgy hirdette a házakat, hogy "pesthez közeli ingatlan". Persze senki sem tudta eladni a házát annyiért, amennyiért hirdette. Fele annyiért meg nem akarták, így mindenki maradt a fenekén.

2019. febr. 1. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Sok eladó vérszemet kapott hogy magasak az ingatlanárak emiatt ő kitalálja hogy rádupláz. Pl. én egy építési telket most 6 millió forintért vettem, a szomszédom ugyanakkora telkét pedig 20 millióért árulja, sikertelenül, évek óta.
2019. febr. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon nem értek veled egyet, nagyon távcsővel nézve végzed az összehasonlítást és egyáltalán nem reprezentatív, amit leírsz. Csak Miskolcon belül ugyan akkora lakások között 5-10 milliós a különbség állapot és elhelyezkedés alapján. Egy 2 szobás lepukkant panel az avason 10 millió, ugyan ez a belvárosban felújítva 20. Vagy a Bodótetőn. Perecesen, Lyukóban pedig családi házak vannak 1-2 millióért.

Nyíregyházán is van olyan kedvelt rész, pl Kemencse irányában (10 km a belváros), ahol még bőven 10 felett van egy családi ház, míg Buj, Gávavencsellő (20-30 km) már megint csak 1-2 millió.


A legtöbb ház, lakás elmegy, folyamatosan emelkedtek az árak, nem úgy, hogy bumm, tegnap 2 millió volt, ma 20. Kivéve az olyan szélsőséges eseteket, amit az egyik válaszoló leírt, de nagyobb településeken nem így működik a beárazás.

2019. febr. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt ilyen szemmel nagyon nagyon nehéz megítélni. Próbálj meg inkább a városban két teljesen ugyanakkora, nagyjából hasonló állapotban lévő panellakást összehasonlítani. Akkor talán lehetne ebből reprezentatív összehasonlítást csinálni.

A házaknál annyira sok mindenen múlik az ár meghatározása, hogy sokkal kevésbé összehasonlítható ez szerintem.

Az pedig igaz, hogy attól hogy ennyiért hirdetik, nem biztos hogy ennyiért is megy el.

2019. febr. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem mondanám, hogy annyira távcsővel nézném a kérdést. Oké, Mátészalkát nem is merem, ott csak az árakon akadtam fenn. De Miskolcot és Nyíregyet ismerem, körlbelül hasonló állapotú és hasonló helyen lévő lakásoknál pár millióval magasabb árakról beszélhetünk Nyíregyházán. Nem értem az okát, mert bár jobban fejlődik, de kevesebb lehetőség van.

Nyírtelek, Nyírszőlős szintén ismerem, és indokolatlannak tartom az ottani árakat - ott bizony elkelnek a hirdetett áron vagy azokhoz közeli áron, ezt teljes bizonyossággal állíthatom. Ahogy azt is, hogy mennyiért lehet venni Dunántúlon. Mi az Ajka-Veszprém és a Keszthely-Tapolca környéki ingatlanokat néztük, és végül Keszthelyhez vettünk közel egy házat. Annyiért, amennyiért egy ismerősöm eladta a Nyírszőlősi házát, és állapotukat nézve még a mienk volt jobb. Mátészalkán valóban nem tudom, hogy elmennek-e ennyiért, de a többire van némi rálátásom, és tartom, hogy nagy az aránytalanság

2019. febr. 2. 02:27
 7/8 anonim ***** válasza:
24%
4-es vagyok. Dunántúlhoz nem tudom hasonlítani, de nyíregyházán igencsak küzdenünk kellett egy házért, hogy megvegyük. Nagyon is pörögnek ezeken az árakon. Nyíregy nagyon szép, fejlődő város. Most Miskolcon akarunk venni, hát neki a belvárosa sehova nem fejlődik, de működik, ipara van. Kicsit piaci ár alatt a hirdetés napján vittek el előlünk lakást. Normálisak, normál áron pár hónap alatt elmegy. Keveset látok beragadva, egy éve nézelődünk. Tehát nem tudom mi van, de hogy nem csak hirdetik őket, az biztos.
2019. febr. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy ingatlan értéke nem csak abból adódik , hogy hol van.
2019. febr. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!