Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit kell tanulni ahhoz, hogy...

Mit kell tanulni ahhoz, hogy ingatlanközvetítő lehessek?

Figyelt kérdés
Jövőre leszek gimis és próbálom eldönteni, h milyen dolgok érdekelhetnek. Szeretek házakat, lakásokat tervezni online programokban, de csak hobbiként. Arra gondoltam h ezen a téren próbálok keresgélni, hátha van valami munka, ami ehhez kapcsolódik. Megtaláltam az ingatlanközvetítést, ami eléggé megtetszett. Olvastam róla h nagyon sok hátránya van, viszont nekem akkor is tetszik. Szvl az lenne a kérdésem h miket kéne tanulnom addig, amíg még nem érettségizek le? Mikből kéne jónak lennem? Vagy esetleg már most is elkezdhetem valahogy tanulni? Egyébként lány vagyok, bár ez nem annyira fontos most :D

2019. febr. 7. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Érettségi + ingatlanos OKJ tanfolyam kötelező!

Angol és jogsi nem árt.

2019. febr. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Egyéni vállalkozóként fognak foglalkoztatni, számláznod kell, ahhoz pedig ahogy előttem írták végzettség szükséges, hogy szabályosan végezhesd az adott tevékenységet. Ez egy pár hónapos OKJ-s tanfolyam.
2019. febr. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

Ingatlanközvetítő OKJ illetve van külön értékbecslő is (ez pluszban van). Érettségire épülő képzés. Vállalkozóival lehet csak csinálni.


Illetve még ha ennyire fiatal vagy, javasolnám a lakberendezőt is, manapság különböző designer irányzatokkal (amit írsz az alapján), illetve műszakilag nem tudom hogy állsz, hogy szeretnél-e esetleg építőmérnök lenni, vagy hasonló.


Magához az ingatlanközvetítéshez is lehet kapcsolni dolgokat, szolgáltatásokat, tehát pl. konkrétan a lakberendezést, illetve akár szakembert ajánlani, akár ez a szakember a családban is lehet, bármit, ami az ingatlan feljesztéséhez kapcsolható. (vevő megveszi, először is felújítja).

2019. febr. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Mi vásároltunk ingatlant közvetítőn keresztül, ismerősi/baráti körömben is van ingatlanos.

A végzettségen kívül nagyon fontos,hogy tudj megfelelően kommunikálni.A külsőd is az, bár bizonyára csinos vagy. Én eleve bizalmatlan voltam, és kétkedve álltam ahhoz az értékesítőhöz aki barátságtalan volt, vagy épp" túl közvetlen, nem tudott kommunikálni, sokat, fölöslegesen beszélt, vagy ennek az ellenkezője, még a kérdéseimre is alig válaszolt.


Hidd le, az első benyomás fontos a külsőre és a kommunikációra vonatkozóan itt is, hiszel eladsz.És ez bizalom kérdése is,tehát megnyerőnek kell lenned azzal szemben is, akit a hátad mögé kívánnád.

2019. febr. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
29%

Végtelen gerinctelen természet kell hozzá.

Egy kis OKJ mellékesen

2019. febr. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Érettségi után lehet elvégezni az OKJ-s tanfolyamot, és a nagyobb ingatlanirodák plusz tréninget is biztosítanak, általában ingyen. Azt tudd, hogy ha nem vagy nagyon sikeres, és nem csinálod éjjel-nappal, nem lehet belőle megélni. Végezz el egy olyan OKJ-s tanfolyamot, ahol az ingatlanközvetítő kombinálva van ingatlankezelő/és vagy társasházkezelő tanfolyammal. Ez azért is jó, mert sok vizsgamodul mindkettőre jó. A társasházkezelővel elhelyezkedhetsz egy nagyobb, közös képviseletet vagy ingatlankezelést végző cégnél, és apránként beletanulsz. Sok műszaki ismeret kell hozzá! Én tanárként végigcsináltam a tanfolyamot, csak az ingatlankezelőt, és most bánom, hogy a társasházkezelőt nem. Amíg ingatlanoztam, mellette tanítottam tanfolyamokon és magán, különben nem tudtam volna fenntartani magam, mert a jövedelem kiszámíthatatlan. Csak a jutalék van. A nagyobb cégek kezdetben ingyenes, később kedvezményes céges telefont és irodai hátteret biztosítanak, nagyjából ennyi. Amíg le nem érettségizel, addig nem tudod elkezdeni a tanfolyamot!
2019. febr. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#5

Nem értem hogy miért pontozták le az 5-öst, pedig nagyon is igaza van. Lehet ,hogy kell hozzá érettségi és kommunikációs képesség ,viszont becsületes, egyenes ,korrekt ember nem él meg ebben a szakmában!

Az ingatlanos szakma a trükközésről ,a megvezetésről, hazugságról a vevő behálózásáról szól.

Ha egyenes és lelkiismeretes ember vagy akkor ez a szakma nem neked való.

2021. okt. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem tanulj inkább valami tisztességes szakmát, mert az ingatlanközvetítő szakma sajnos nem az. Ha szeretsz házakkal lakásokkal foglalkozni tervezni, akkor építészmérnök, építési vállalkozásban tervező, tanulhatsz statikusnak .

Bármilyen építkezéssel kapcsolatos dolgot tanulj csak ne menj ingatlanosnak!!!

2021. okt. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!