Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért olyan drágák a budapesti...

Miért olyan drágák a budapesti lakások annak ellenére, hogy az ottani munkahelyeken is dolgozni kell?

Figyelt kérdés
Pár éve még vágyódva tekintettem rá, hogy milyen jó lehet ott dolgozni. Megtapasztaltam, hogy az ottani munkahelyeken sem lehet alibizni, sőt még azt is, hogy egyes emberek féltik a munkahelyüket. Azt viszont nem értem, hogy így mi értelme a városban uralkodó árszínvonalnak.
2019. febr. 8. 18:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Már ne haragudj, de mi köze van a budapesti árszínvonalnak ahhoz, hogy mennyire kell keményen dolgozni egy szintén budapesti munkahelyen?
2019. febr. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
lakásmaffia van - Bp.-en nem kicsi. Nem biztos, hogy jó Bp-en dolgozni. Ott jó, ahol értelmes munkát kapsz, és képességeidnek megfelelően jó légkörben dolgozhatsz. Ennek a többi mo-i városban nagyobb az esélye.
2019. febr. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Hatalmas zavar van a fejedben. A kettőnek ilyen formában nincs köze egymáshoz. Dolgozni mindenhol kell, csak nem mindegy, hogy mennyire fizetik meg pesten nyilán jobban. A lakások árát pedig ezer kérdésnél kiveséztük már: Alacsony jegybanki alapkamat, ergo kedvező hitelkörnyezet, negatív befektetési környezet - mindenki lakásba fektet, növekvő kereslet az újlakás piacon, CSOK-kal bejött "ingyen pénz" tovább hajtja az árakat. A munkaerőhiány szintén. Új lakás helyett a többség használt lakást vesz, így ott is bővül a kereslet, így lehet árat emelni. Dióhéjban erről van szó a lakáspiac tekintetében. Nem azért drágább pesten egy lakás, mert ott is dolgozni kell a munkahelyeken. :) Nem is értem ezt a relációt.
2019. febr. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
18:51 : Így nem sok értelme van Pestre rohanni munkát vállalni, mert az árak miatt ugyanott vagyok, mint vidéken, hiába keresnék többet, a munkahelyekért pedig ugyanúgy aggódni kell. Azt hittem azért vannak ilyen magas árak, mert a munkahelyeken viszont kényelmesen el lehet alibizgetni.
2019. febr. 8. 19:19
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Ahogy anyám mondaná: Pesten sincs kolbászból a kerítés.
2019. febr. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ezért nem érthető ha pl valaki szalag munkát akar végezni vagy hasonló keresetért dolgozni miért akar mindenáron odamenni.
2019. febr. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

"Azt hittem azért vannak ilyen magas árak, mert a munkahelyeken viszont kényelmesen el lehet alibizgetni."


Föl nem foghatom, ezt az összefüggést miből gondoltad!

2019. febr. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

OFF

7-es: Én is szakadok azóta ezen, nem tudom, hogy ennyire kifinomult troll-e a kérdező, vagy ilyen elképzelés tényleg van? Én vidéki vagyok, 22 év után költöztem fel pestre de ilyen soha nem hallottam és nem is hallok azóta sem amikor hazautazom.

2019. febr. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

hogy itt mindenki miylen okos. szokoásos gyakoris szidjuk a kérdezőt mert hülye , mi meg jobba tudjuk.

Igenis logikus feltételezés az , ha magasabb az ingatlan ár akkor jobb a fizetés is , meg az életszínvonal a környéken

2019. febr. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
9-es, csakhogy a kérdező nem ezt feltételezte, hanem azt, hogy a pesti munkahelyeken lábukat lógatják az emberek munka helyett (a fizetéstől függetlenül).
2019. febr. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!