Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit lehet kezdeni vele? Van...

Mit lehet kezdeni vele? Van vele buktató?

Figyelt kérdés
Van 1 falusi ház amit kinéztem, de a tulajdonos egy nagy 5000 m2-es erdővel együtt árulja. Engem ez a része nem érdekel. Javaslatokat kérnék.

2019. febr. 8. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Jó, de mire?
2019. febr. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell érdeklődni, hogy egybe vagy külön van telekkönyvezve, aztán ennek ismeretében lehet lépni.
2019. febr. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Eladó külön külön? Egy helyrajzi számon van?
2019. febr. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

5000 m2 az nem igazi erdő, csak egy facsoport. 50m X 100m.

Erdőként van-e nyilvántartva? Ha igen, akkor erdész is kell hozzá. De ennyi fát önmagában semmi értelme erdőnek tekinteni. Vagy ez egy nagyobb erdőben részterület?

2019. febr. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kíváncsian várom én is a válaszokat, mert már akartam hasonló témában kiírni kérdést.

Mi is szeretnénk vidéken venni házat, az olcsóbb kategóriában, mert csak arra futja. Sajnos mindegyikhez hatalmas földek vannak, amihez sem szakértelmünk, sem időnk nincs. Nem látom a megoldást, nincs ötletem a föld hasznosítására, ha valaki csak egy kezelhető területet szeretne, mondjuk max. 300 négyszögölt, akkor mit tud kezdeni a többivel?

Egyáltalán, hosszútávon mi lesz ezeknek a földeknek a hozzájuk tartozó házzal együtt, amikor már vidéken is egyre kevesebben foglalkoznak mezőgazdasággal, vagy állatokkal, akiknek az eleségét a földeken termelik meg?

Én azt hiszem, hogy te még szerencsés helyzetben vagy Kérdező, mert az erdőt saját fűtésedre felhasználhatod.

Bár mire a kazánig ér, addig a vágása, feldolgozása sincs ingyen és talán még telepítési kötelezettség is van rajta.

Erre meg honnan szedsz embereket? Nem egyszerű!

Aki ezt árulja, az mit mond, hogy mi volt az eddigi gyakorlat?

2019. febr. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Engem is érdekel. Szerintem a szomszédok örömmel rendben tartanák fáért, de kérdés, mit mond a jog. Én is csak társasházhoz értek. :D
2019. febr. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha erdőként van bejegyezve vagy szántóföldként a tulajdoni lapban akkor nem veheted meg végzettség nélkül.
2019. febr. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-re:

.... vagy meg kell bíznod ilyen szakképzettségű embert a művelésével, gondozásával.


Mit gondolsz, Orbán (vagy bármelyik családtagja) ért a szőlőműveléshez? Övék a tokaji borvidék egy (nagy?) része!

2019. febr. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!