Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miből vesznek ilyen áru...

Miből vesznek ilyen áru lakást/házat az emberek?

Figyelt kérdés

Üdv!


Az érdekelne, hogy most, hogy egy 70 nmes lakás 55-60 millió forint, ezt miből veszik meg az emberek?


Félreértés ne essék, a kérdésemet egyáltalán nem az irigység motiválja, engem tényleg érdekel, hogy milyen szakmával, befektetéssel tudnak az emberek ennyit kiadni egy lakásért.


Sokszor látom, hogy a KP-s vevők elviszik a lakásokat és ilyen árakon.


Na most a fizetéseken általában panaszkodnak.


Akkor ez hogyan lehetséges?


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!


2019. febr. 11. 15:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%

Ilyen áron szerintem nagyon kevesen vesznek.

Ha logikusan végig gondolod, kb 150-200 ezer az átlag fizetés. Ebből albérlet, rezsi, kaja, utazás stb.. Átlag ember gyakorlatilag semennyit nem tud félre tenni.

Aki kicsit jobban keres, az is kb 10 év ha osszesporol onerore..

Aki kp-ra vesz 50-70 milliós házat, az valószínű valami jól menő vállalkozó, maganorvos.. Vagy bármi extrabb..

Hétköznapi ember kb megélni nem tud. Hitelre veszik rengetegen most a lakásokat.

Meg külföldi befektetok.

De szerintem azt is hozzá kell tenni, hogy vannak olcsóbban házak, 20 misiért is már lehet találni. Bár ahhoz is rengeteg spórolás kell, örökség stb..

2019. febr. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Az átlagember, aki nem született milliomosnak, az lépésről-lépésre halad.

Zömében nem gyakoris trenddel mérik az életet és nem érzik kötelezőnek 18 évesen albérletbe költözni, hanem maradnak a szülői háznál- akár párban is 2-4 évig - miközben összejön egy kis lakás önereje, spórolással, szülői segítséggel.

Abban eléldegélnek egy darabig, közben letelik a hitel, eladják, vesznek nagyobbat, vagy megint csak hitellel, esetleg a közben spórolt pénzzel. Közben örökölhetnek is nagyszülőtől, szülőtől ingatlant, készpénzt, amit bele lehet forgatni a nagyobb ingatlanba.

2019. febr. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Épp így gondolom én is. Mégsem ezt látom. És egyszerűen elképzelni sem tudom hogy a 30-40 éves emberek mikor max 50 millioig keresnek lakást akkor azt miből fizetik ki.

ilyen fizura ennxi hitelt sem adnak.

2019. febr. 11. 16:01
 4/22 anonim válasza:
89%
Építkezési vállalkozása van édesapámnak már lassan 25 éve.
2019. febr. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
82%
A férjem Ausztriában dolgozik (szerelő), 700.000 ft körül keres, én itthon nagyrészt feketén grafikusként kb 300.000-at. Így tudtunk venni egy 53 nm-es lakást, 8,5 millióért + 6-7 millió elmegy a felújításra. Máshogy nem megy.
2019. febr. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%

Ez nekem is rejtély.

Kettő ismerősöm tudott úgy házat venni az elmúlt 5 évben úgy, hogy nem adott el hozzá másikat, mindketten örököltek nagyobb összeget, és mindketten vidéken, kisvárosban tudtak csak venni egy kisebb, felújítandó házikót.

Pedig vannak elég sokat kereső ismerőseim, de számukra is elérhetetlen álom a saját tulajdonú ingatlan. Legtöbben szülőknél rendezkednek be, melléképület vagy tetőtér beépítésével.

Egyszerűen elképzelni nem tudom, kik veszik a házakat...

2019. febr. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
75%

Lehet, hogy ők is eladták a sajátjukat, csak kipótolják mondjuk egy 10essel. Drágán adod el, de drágán is veszel.

De rengetegen örökölnek nagyszülőktől, szülők után is.

2019. febr. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 mindentudó99 ***** válasza:
Gondolom örökség is lehet. Falun örökölhet valaki 20 hektár földet is. Eladja már van 30 milláha
2019. febr. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Látom akkor nem csak az én figyelmemet keltette fel.


Én is attól félek, hogy elérhetetlen lesz számomra a saját ingatlan.


Kertes házat szeretnénk venni, kb. 150-180 nm. Viszont ilyen árak mellett ez 100 milliós költség.


Nem tudom mit kellene dolgoznom, hogy ezt megengedhessem magamnak.

2019. febr. 11. 18:39
 10/22 anonim ***** válasza:
74%

- külföldi vagy magyar befektető.

- örökölt egy 20-30 milliós házat, nagyobbat vesz hitelből

- jó fizetés, 10 év spórolás, csok és hitel

2019. febr. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!