Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan lehet előre kifizetni...

Hogyan lehet előre kifizetni a haszonélvezőt?

Figyelt kérdés
A vevő előre kiszeretné fizetni a haszonélvezőt, de hogy lehet ezt biztonsággal kivitelezni?

2019. febr. 12. 20:09
 1/6 anonim ***** válasza:
40%

SEHOGY!

Elvileg van olyan lehetöség, hogy a haszonélvezeti jogot egy összegben megváltani, de CSAK AKKOR, ha a haszonélvezö ebbe beleegyezik, erre kényszeríteni nem lehet.

A vevönek el kell fogadni, hogy az adott ingatlant hasznélvezettel terhelten veszi meg (ha így megveszi), ami azzal jár, hoyg amíg él a haszonélvezö, addig adott esetben a lábát sem teheti be oda, mert erre minden joga megvan a haszonélvezönek.

Arra nem lehet számítani, hogy csak úgy ki lehet fizetni az illetöt!

2019. febr. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A haszonélvező lemond így az nem probléma. A fenti kérdés a lényeg hogyan tudja a vevő a haszonélvezőt előre kifizetni és csak utána a tulajt.
2019. febr. 12. 22:23
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Ember menjél már egy ügyvédhez!


Szerintem tud olyan adásvételit írni, amiben a feltételek közt benne van, hogy a vételár egy része a haszonélvező részére megy, amiért lemond a haszonélvezeti jogáról.

2019. febr. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Beszélj végre egy ügyvéddel.

Ezredik kérdést írod ki, erről a haszonélvezeti joggal terhelt ingatlanod eladásáról.


10 milliós ügyletnél ne sajnálj már 10-20 ezer forintot arra, hogy mindenki jól járjon.

2019. febr. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt haszonélvezeti jogom,de nem kértem a vételárból,így a szerződés aláírásakor hozzájárultam az eladáshoz. Ha kifizeted az ügyvéd kiszámolja az összeget ami megilleti,és így írja bele a szerződésbe. Nem érdemes előre rendezni + költség.
2019. febr. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A haszonélvezeti jogot el lehet adni és meg lehet vásárolni, fordulj ügyvédhez.
2019. febr. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!