Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha veszek egy házat, de nem...

Ha veszek egy házat, de nem csináltattak energetikai tanúsítványt, és eladják anélkül, van annak valami következménye az én irányomba?

Figyelt kérdés
Azt mondja az ügyvéd meg ingatlanos, hogy bele lesz írva a szükségessége a szerződésbe, de senki nem nézni ezeket igazából. Egy régi kádár kocka épület, szóval tudom, hogy milyen besorolást kaphatna kb, meg ez csak egy sarc lényegében. Csak a következményeire vagyok kíváncsi, hogy ha nem csináltatnak és úgy vesszük meg a házat, lesz-e abból bármi féle negatív következmény?

2019. febr. 16. 09:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a vétel után szigetelteted a házat, akkor semmi jelentősége nincs a tanusítvány hiányának.
2019. febr. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem, eladáskor kérték adásvételi szerződésnél. Más jelentősége nem volt, csak az, hogy fizessek érte egy húszast. A vevő tudta mit vesz.
2019. febr. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nálam is így volt lakás eladásnál, meg ugye tényleg semmi jelentősége nincs, csak hogy leperkáljon az ember lóvét. Állítólag csak bele kell foglalni a szerződésbe a szükségességét.
2019. febr. 16. 10:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha az ügyvéded szerint így rendben van, akkor semmi gond, úgyis ő intézi a Földhivatali teendőket.

Elvileg az eladó kapHAT utólag büntetést érte, de szerintem 0 az esélye.

2019. febr. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!