Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek érdemes most...

Szerintetek érdemes most lakást venni 1/3-ad hitellel, amit 2-4 év alatt visszafizetnénk? A lakásra fordítandó pénz 2/3-a rendelkezésünkre áll.

Figyelt kérdés
Nagyvárosban vennénk és eléggé drágultak a lakások. Vagy inkább érdemes albérletben maradni? Ti hogy döntöttetek ilyen esetben?

2019. febr. 19. 11:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes, mert ezek nagyon jó arányok. Bár konkrétumokról nem beszélsz (lakásár, albérletár, törlesztő aránya, de miért dobálnád albérletbe, ha lehet sajátod? Nézd meg, hogy mekkora kamatot fizetnél vissza, oszd le 4 évre, ha kevesebb, mint az albérlet díja, akkor megérte.

Két tényező van még: hosszú távra tervezel-e, de gondolom igen, ha vennél valamit. Illetve hogy nem okoz-e túl nagy terhet a hitel fizetése.


Esetleg még olyannal kalkulálhatsz, hogy mi lesz, ha csökkennek az ingatlanárak? De szerintem erre fölösleges várni, vagy jóslásokra hallgatni. Most még növekvő tendenciát mutatnak, évek múlva várható stagnálás. Ami csökkenést okozna például egy válság, de azt is jobb saját lakásban átvészelni, mint albérletben. Aztán utána megint növekszik az ingatlan értéke.

2019. febr. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen helyzetben vagyok. Én kivàrok, egy válság esetén hátha jobban járnék, nem szeretnék hitelt felvenni.

De nyilván attól is függ, hogy most hol laktok. Ha pl albiban elmegy havi 120, akkor lehet jobban megéri inkább most vásárolni és a hitelt fizetni albi helyett.

De ha valaki kifogott egy olcsó albit vagy épp szülőnèl lakik pl, akkor lehet megéri kivàrni és spórolni még.

Körülményektől függ, ha a törlesztő kevesebb vagy ugyanannyi lenne, mint most az albi, akkor nem is kérdés

2019. febr. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#2 milyen válság? Nem hallottad még a szenzációs hírt? Kedvezményes CSOK van kilátásban, és minden fiatal manapság 300 nettót keres kukutyinban is, szóval meg se kottyan a 40 milliós lakás.
2019. febr. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!