Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlaniroda vagy magánhirdető?

Ingatlaniroda vagy magánhirdető?

Figyelt kérdés
Mi a különbség ha nem közvetlenül magánhirdetőtöl vagy ingatlaniroda közvetítésével veszek ingatlant? Nyilván árban más, mert egy iroda ráteszi a saját hasznát is. De nem igazán erre vagyok kiváncsi. Hanem magában az adásvételi ügymenetben nekem mint vevőnek mennyivel nyújt több segítséget egy ingatlaniroda? Papírmunkában, ügyintézésben, hitelfelvételben, ügyvédi feladatokban stb, stb?

2019. febr. 27. 09:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Te bízol meg egy ingatlanirodát, hogy keressen neked megfelelő ingatlant?

Vagy te keresel és van, amelyiket nem magánszemély, hanem ingatlaniroda hirdeti? Ez esetben részedről semmi különbség. Nem téged segítenek, hanem az eladót, aki megbízta és fizeti őket.

2019. febr. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A normális, profi ingatlanos, a vevő helyet intéz MINDENT!

- bank

- ügyvéd

- földhivatal

- tanúsítványok

- ...

2019. febr. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én keresek ingatlant :) Ingatlanirodák írják magukról pl. hogy "pénzügyi tanácsadóik segítenek a megfelelő hitel kiválasztásában, ill. kedvezményeik is vannak bizonyos bankoknál" vagy pl. konkrétan iroda értékesítője mondta hogy "ők gondoskodnak ügyvédről, nekem mint vevőnek ezért nem kell külön ügyvédet hoznom" ill. "segítséget nyújtanak az adásvételi szerződés megírásában"

Kiváncsi lennék hogy ezekben valóban segítik a vásárlót, akinek valljuk be nem ebből állnak a mindennapjai? Vagy csak sima marketingduma az egész és jobb ha ezeket a dolgokat magam intézem ha már megtetszik egy lakás.

2019. febr. 27. 09:58
 4/7 A kérdező kommentje:
#2 Köszönöm a választ :)
2019. febr. 27. 09:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha megbízható, akkor segít. Kérdés, hogy mennyire bízol meg benne. Én tuti vinném a saját ügyvédem, és magam járnék utána a hitellehetőségeknek. Ügyvédet szerezni nem nagy szám (Pesten én is tudok ajánlani), több banknál végigjárni a hitellehetőséget már macerásabb, de szerintem megéri, hogy tényleg a számodra legjobb megoldást találd meg.
2019. febr. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne hagyatkozz rájuk teljesen.

A legtöbb irodának meg vannak a bejáratott partnereik, akikkel dolgoznak. Nem biztos, hogy a legjobb, neked a legmegfelelőbb. De akkor is azt fogják neked ajánlani.

Szóval azért nézz utána te is.

És én mindenképpen a saját ügyvédemmel intézném. Mármint úgy saját, hogy akivel már korábban is dolgoztam együtt. Mert nyilván állandóan nincs szükségem ügyvédre :) Ha nincs ismerősöd, akkor biztosan van családban, baráti körben, aki tud ajánlani.

2019. febr. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 DrNest ***** válasza:

Sztereotip a kérdés. Az irodák sem egyformák, a magánhirdetők sem.

"Ráteszi a hasznát" = az továbbértékesítés lenne. Nem ez történik. Egy ingatlannak egy reális piaci ára van. Az a legmagasabb ár amennyiért már megveszik. Az iroda díja ezen belül értelmezhető a tulaj költségeként.

Amikor a tulajnak irreális igényei vannak akkor adja ki a megbízást úgy, hogy nekem kell ennyi, maga meg rakja rá amennyit akar. Ez a dilettáns értékesítés. Nem is lesz belőle eladás, amíg figyelembe nem veszik a piac törvényeit.

Ha nálam találsz meg egy ingatlant, akkor én már elvégeztem egy sor munkát, Alaposan leellenőriztem a tulajdonosokat és az ingatlant is. Az infó korrekt, pontos és szemléletes.

Ha kiválasztod az ingatlant nyilván a továbbiakban minden segítséget megadok.

De. Az ingatlanközvetítés és a pénzügyi szolgáltatás, hitelközvetítés, az két külön szakma. A legmegfelelőbb ajánlatot akkor kapod meg ha körüljárod a lehetőségeket.

Ügyvédet is te válassz, olyat akiben megbízol, ajánlották.

2019. febr. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!