Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Örököltem anyukámtól egy...

Örököltem anyukámtól egy házat. A jogerős végzés megkaptam. Mennyi időn belül lehet eladni ezek után a házat? Ha lehet olyan írjon aki volt hasonló helyzetben vagy esetleg ért is hozzá.

Figyelt kérdés

2019. márc. 6. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
Bármikor eladhatod, de 5 éven belül jövedelemadót kell fizetned utána.
2019. márc. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"de 5 éven belül jövedelemadót kell fizetned utána."

A hagyatéki becsértéken felüli összeg után.

2019. márc. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Illetve lehet, hogy még egy kis idő szükséges, amíg a Földhivatalon keresztül megy a dolog.
2019. márc. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
1 hónap a földhivatal, utána azonnal eladhatod. De vedd számításba hogyha a becsült érték felett adod el 5 éven belül akkor SZJA köteles a dolog.
2019. márc. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A végzést beadod a földhivatalba, ahol átírják a nevedre. Közben bármikor árulhatod. Adásvételit is köthetsz, ha a vevő is belemegy így. Átírni viszont ídőbe tellik, de a szerződés a lényeg. Ügyvéd amúgy is kell, az tudja hogyan megy a hivatali út.
2019. márc. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem a hagyatéki becslésen felüli mértékre kell szja-t fizetni, hanem az egész bevétel után, hiszen a megszerzési értéke 0 Ft volt. Örökölt, vagy ajándékbe kapott ingatlant nagyon nem éri meg 5 éven belül eladni.
2019. márc. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

# 6!

Nem jól tudod!


"Az adó alapja az eladási ár, valamint a hagyatéki leltárban rögzített öröklési érték különbözete"

2019. márc. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!