Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Albérlet vagy a későbbi...

Albérlet vagy a későbbi kulcsátadás a biztosabb megoldás?

Figyelt kérdés

Megvennék egy ingatlant, de a tulajnak van egy gyereke. A tulaj azonnal kiköltözne, de a fia csak fél évvel később. Addig csak a számlákat fizetné, albérleti dijat nem. Ez rendben van, mivel annyival olcsóbban veszem, hogy rendben van.

Az aggaszt, hogy a nemszázas gyerek kiköltözéskor összetör, összekarcol ezt-azt kiköltözéskor, bosszúból. Ez valós veszély, higgyétek el.

Mit tehetek, hogy ezt kivédjem?

Ha a kulcsátadást teszem fél évvel későbbre, mint a szerződést, akkor mondhatja azt, hogy ez ilyen volt mindig is, nem ő csinálta.

Ha a kulcsátadás/birtokbaadás azonnal megtörténik, és fél évig 0 Ft-ért visszabérlik két dolog is lesz. Az egyik, hogy ilyenkor csinálhatok fényképeket, mert megtörténik a birtokbaadás, és ha fél év mulva kiköltözik, akkor mondhatom, hogy ez nem igy volt, és perelhetem.

Viszont ekkor azt kockázatom, h nem költözik ki fél év múlva és/vagy nagy számlákat hagy hátra, amit majd perelhetek esetleg.

Mindezt úgy kéne végrehajtanom, hogy a tulaj szemefénye a gyereke, szóval a tulajt nem vonhatom bele, nem vádolhatom ilyesmivel a gyerekét.

Mit csináljak,hogy a legjobban jöjjek ki a dologból?


2019. márc. 9. 16:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell teljes egészében kifizetni a vételárat, a fennmaradóból lehet levonni az esetleges károkat. Csak legyen benne a szerzőfésben. A papír mindent elbír.
2019. márc. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 mindentudó99 ***** válasza:
Így ahogy az első írta.
2019. márc. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Zárjuk rövidre:

Amikor kifizetted, onnantól kezdve a tiéd és nyugodtan csinálhatsz DÁTUMOS(!) fényképeket. Lehet ezekre neked egy későbbi felújítás tervezéséért van szükséged, nem kell az orrukra kötni a valódi okot!

És ha vannak fényképeid, akkor már van bizonyítékod az esetleges perhez.

2019. márc. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Valóban amit az 1-es írt az a legkézenfekvőbb megoldás, de én úgy értelmeztem, hogy te nem akarsz a jelenlegi tulaj "lelkébe gázolni", hogy a kölke bármi kárt okozna. Ezért írtam, amit írtam.

2019. márc. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy ez lényeges lehet, ezért nem irtam. Banki hitellel venném az ingatlant. Ekkor pedig mindent ki kell fizetni, mert a banki utalás a legvégső minden esetben. A bank csak akkor utal, ha minden más már rendben ki van fizetve. Azaz pénzt nem tudok visszatartani.
2019. márc. 9. 17:04
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

"Amikor kifizetted, onnantól kezdve a tiéd és nyugodtan csinálhatsz DÁTUMOS(!) fényképeket."

Sajnos ez nem biztos, mert az ottlakás joga erősebb, mint a tulajdonjog. Tehát amíg más lakja az ingatlanomat, én, mint tulaj engedély nélkül nem mehetek be. Sajnos vagy nem sajnos, de ez van.

Amugy a tulajjal jóban vagyok, tehát neki ezt mondhatom, hogy felújitanám, szóval lehet, hogy működni fog a fényképezés.

2019. márc. 9. 17:07
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem az "ott lakás joga", hanem a haszonélvezet erősebb a tulajdonjognál. Minden tulajdonosnak JOGÁBAN ÁLL a tulajdonát esetenként ellenőrizni, szemrevételezni, csak a BÉRLŐVEL EGYEZTETETT időpontban.

Tulajdonképpen a fényképezéshez is jogod van, de ha diplomatikusan akarod intézni, akkor tedd azt amit írtam, hivatkozz felújításra!

2019. márc. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az ügyvéded fogja tudni.
2019. márc. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Még egy kérdés. Technikailag nem bérlők, mert nem lesz bérleti szerződés. Hanem a kiköltözésre kapott időt nyújtjuk el. Alapesetben azt hiszem 15 nap, de mi kitolnánk 180 napra. Igazából nem is tudom, hogy milyen jogviszony alapján lakik majd ott.

Amugy mikortól leszek én a tulajdonos? A szerzdőskötés pillanatában, amikor kifizettem az utolsó forintot is (azaz a bank utalja a kölcsönt az eladónak) vagy amikor bejegyzik a földhivatalban? Azaz mikortól tudom azt mondani, hogy én vagyok a tulaj és látni szeretném a tulajdonomat?

2019. márc. 9. 18:33
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A szerződésben nyugodtan beírhatjátok a birtokba adásnak a 180 napot, ha így egyeztek meg. Ez a tulajdonlásodon mit sem változtat.

Te azzal, hogy kifizetted és mindkét részről aláírtátok, az ügyvéd ellenjegyezte, tulajdonossá válsz.

A földhivatali rész, csak az adminisztrációja ennek.

Mert mi van, ha az ügyvéded megbetegszik, vagy meghal és a földhivatalhoz csak két hónap múlva jut el a szerződés, ahol ülnek rajta 2 hetet, ...stb., stb. addig te nem vagy tulajdonos? Dehogynem!

Ahogy a szolgáltatók is (víz, gáz, villany) már az adásvételi bemutatásakor elismerik a tulajdonlásodat és a nevedre írják az órákat.

Tényleg, az óraállásokat ne felejtsétek átadáskor (amikor a gyerek kiköltözik) jegyzőkönyvezni (ezeket is lehetőleg fényképezni is) és 2 tanúval aláíratni!

2019. márc. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!