Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hatályát vesztett társasházi...

Hatályát vesztett társasházi alapítói okirat? Megváltozott utcanév miatt?

Figyelt kérdés
Adott egy város, egy utca és a házszám. A két egymás melletti családi ház társasházként van nyilvántartva. Kikértük az alapítói okiratot, de a lakáshitellel kapcsolatban azt mondta, hogy az alapítói okiratban másik utca név van feltüntetve mint ahogy most nevezik az utcát. Ezért ahogy ők mondták az okirat hatályát vesztette, így csináltatni kell egy friss társasház alapítói okiratot. Kérdésem, hogy ezt, hogyan minként lehet elkezdeni? Ki kell hozzá? Illetve az nem a földhivatal dolga lett volna? Nem a tulaj döntött az utca nevének megváltoztatásáról szerintem. Valaki hozzáértő tud ebben nekem segíteni?
2019. márc. 13. 14:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Aki kezeli, üzemelteti a "társasházat", annak kell megújítani. Pontosabban kellett volna az utcanév változáskor. Nálunk a közös képviselő csinálja, mivel rendes nagy társasház és pont most újították meg nálunk is, mivel 4 lakásban kicserélődtek a lakók.


Nézz utána neten, egyénileg hogy lehet elintézni, vagy fogadj egy ügyvédet, aki társasház üzemeltetési ügyekben otthon van és megcsinálja.

2019. márc. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem veszti a hatályát, hiszen helyrajzi szám alapján is azonosítva van.
2019. márc. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha CSAK az utcanév változott, akkor azt kell aktualizálni, és hatályos marad. Ha közben 25 jogszabály is megváltozott, és az alapító okiratban olyan mondatok is vannak, amik ütköznek a megváltozott jogszabályi környezettel, akkor sajnos kuka az egész, és újat kell alkotni!
2019. márc. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!