Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás

A kérdés

A GYÁP beleszámit a jövedelemigazolásba?

Hirtelen jött lakásvásárlással kapcsolatban belefutottam abba a dologba, hogy mivel az előző hónapban 2 hetet otthon voltam a gyerekkel, ezért csak fele fizut kaptam a munkaadómtól. Mivel nem máról-holnapra élek, ezért semmi probléma ezzel. Viszont az OEP majd csak 1-2 hónap múlva utalja a 2 hétre számitott 60%-nyi pénzt.

Az a kérdés, hogy mivel igazolni kell a jövedelmet a hitelfelvevő banknál 3 hónapra visszamenőleg, ott csak az látszik, hogy multhónapban csak félpénzt kerestem és ez lerontja a látszólagos jövedelmemet.

Ha hozzáadnánk a 2 hétre számitott 60%-os GYÁP pénzt, jobban nézne ki a dolog.

A hitelügyintéző szerint nem lehet hozzáadni, mert csak az a pénz számit, amit a munkáltató utal munkabér cimen.

Szerintem pedig az OEP-től jövő pénz ugyanúgy munkából szerzett jövedelem, mégha közvetve is. (ráadásul azt csak 1-2 hónap mulva kapom meg)

Most akkor beleszámit vagy nem?

márc. 15. 14:55  Privát üzenet  

A válasz
Sajnos még nem érkezett válasz.

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Gipszkartonozás árazása A gipszkartonozás négyzetméter árába mi tartozik bele? Pl ha anyaggal együtt x Ft, akkor abba bele számít a glettelés is? Az ajt- ablakok helye beleszámít...
Beleszámít egy mobilgarázs, vagy épített garázs az alapterületbe? Beépíthetőségi % elég kicsi, mert külterületről van szó, viszont a neten hol egyik oldal ezt írja, hol azt a garázsról.
A ház hivatalos alapterületébe beleszámít a pince is?
Lakástakarék beleszámít az önerőbe?
A nyivántart. Szerint 59m2-es a lakásom. Ebbe az területbe beleszámít-e az erkény - mint terület. Tehát amikor m2 szerint felmérték a lakást a Tanácstól bele kellett-e venniük az...
Ha adnánk előleget egy lakásra, az beleszámít az önerőbe?

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések az Ingatlan vásárlás, eladás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!