Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Eladjam-e a debreceni lakásoma...

Eladjam-e a debreceni lakásomat vagy inkább még várjak?

Figyelt kérdés
Az ára jelenleg is magasan fenn van. Párom Dunántúlra költözne (jelenleg itt vagyunk, Mosonmagyaróváron)... Beszéltem ma itt egy ingatlanossal, azt mondta el ne adjam a lakásomat, inkább adjam ki hosszútávra és az önerőmet megpótolva vegyek itt egy kisebb újonnan épülő lakást, a hozzá szükséges OTP-lakáshitelt is ő intézné. Életemben nem vettem még fel hitelt, érdemes beleugrani ilyesmibe?

2019. márc. 18. 20:45
1 2
 1/18 anonim válasza:
36%

Én nem vennék fel hitelt a helyedben. Hitellel élni olyan, mint ha meg lenne kötve a kezed. Nyomasztó érzés.

A lakásárak még elég magasak, add el amíg még lehet.

2019. márc. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
46%

Figyelj, elviekben nem rossz opció, mert a bérleti díjból tudnád törleszteni a hitelt. Ha minden jó, nemsokára 2 lakásod lenne.

Bár én személy szerint nem szeretek kockázatot vállalni, így ha nem ott képzelnem el a jövőt, eladnám.

2019. márc. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%

Hitelt akkor vennék fel, ha a jelenlegi (és várható jövedelmedből) azt tudod fizetni. (tehát a kiadásból származó jövedelmet nem veszed figyelembe).

Ebben az esetben simán megéri venni egyet.

2019. márc. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%

Az alapkérdés az, hogy a nejed mivel indokolja ezt a dunántúli költözést: mennyire nyomósak az érvei?

Ha kiemelkedően jól kerestek, akkor érthető.

De ha csak átlagosan, akkor nem látom értelmét egy hitelfelvételnek: az ország másik végén nem tudom hogy hogy ellenőrzöd az albérlőt, mert ha nem fizet, akkor akár egy év is lehet amíg kipakolod; az idő alatt bőven bebukod az új lakást ha nem tudsz fizetni!

Nem sok perspektívikus hely van az országban, de most Debrecen kifejezetten az! Ott voltak a szomszédomék most 3 napig nyaralni, azóta arról áradoznak - ők meg már oda akarnak költözni...

De hát nem vagyunk egyformák, és ez így van jól.

2019. márc. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
47%
En sem bennék frl hitrlt, semmi pénzért! Az albérletet meg nem tudod ellenőrizni többszáz km-ről. A mienket úgy leamortizálták a bent lakók, hogy a kaukció se fedezze. Add el! Kevesebb a gondod!
2019. márc. 19. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%

"a hozzá szükséges OTP-lakáshitelt is ő intézné"


Szerinted mit akar kihozni belőle ez a jótét lélek ingatlanos? Jutalékot kap utánad hogy bevitt a bankba...

Ennyire ne légy naiv.


Én eladnám a helyedben, amíg be nem dől a rendszer, és milliókat visszaesnek az árak.

2019. márc. 19. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%

"Szerinted mit akar kihozni belőle ez a jótét lélek ingatlanos? Jutalékot kap utánad hogy bevitt a bankba..."


Gondolom a debreceni lakásod lesz a banki kölcsön fedezete - féláron...

Önként és dalolva mész a szopó-ágra jóember!

Nagy madarat fogott veled az ingatlanos rendes embered...

2019. márc. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%

Én a helyedben eladnám.

1. nem idegelném magam, hogy hitelem van. (volt már)

2. mi van akkor, ha csökkennek a lakásárak, vagy a nagy csóközönben egyszer megint összeomlik az egész? Ezt a kérdést csak azért teszem fel, mert amit az ingatlanosod mond, az egy nagyon hosszú lefutású opció. Értelemszerűen megmarad a lakásod, benne a pénzed, és bevállalsz egy húsz éves hitelt. Úgy, hogy nem

Debrecenben képzeled el az életed.


Ugye amit az ingatlanosod mond az befektetés jelleggel van. Nem tudom akivel beszéltél, az BIZTOS, hogy ingatlanos, vagy egy iroda hitelközvetítője? (Most végeztem ingatlanközvetítő okj-t, azt mondanád, hogy adjam el a lakásod nem lennék h.lye hogy lebeszéljelek róla, ha nekem ebből pénzem van :O!. Hitelközvetítő meg hitelügyletért kap pénzt.)


Ugye ez a "tanácsadód" szerint egy befektetés lenne, az albérlet kitermelné a hitel árát. Itt van kereslet albérletre. (Debrecen). Az is van, hogy drágán tudsz eladni, de venni is, a hitel meg olcsó. És amúgy meddig? Itt személyes véleményt írunk le, én nem csinálnám.

Én eladnám itt a lakást Db-ben. Vennék ott, de nem Móváron, hanem Győrben, vagy mellette, valami kockaházat, ami erősen felújítandó, és óccsó, és felújítanám, és azt adnám ki (Győri Audi melósok). Akkor már nincs hiteled, ingatlanban van a pénzed, van mihez nyúlni, ha baj van, úgyis, mint egy ingatlan, amibe beköltözhetsz és ott van a jó helyen, meg úgyis, mint egy ingatlan, amit el tudsz adni, ha kell a pénz. Addig meg ki van adva, és van belőle pénz.

2019. márc. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
62%

Több 100 km akadály? Én 5000 km-ről “felügyeltem”a lakáskiadást.

Igen, add ki, és 10 év múlva 2 lakásotok lesz. A hitelt viszont intézd az ingatlanos nélkül. Nincs rá szükség hozzá.

2019. márc. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Tehát:

- eddig még semmit nem hibáztunk, mivel semmilyen konkrét lépést nem tettünk

- számunkra is egyértelmű, hogy az ingatlanközvetítőt leginkább az OTP által fizetett jutalék motiválja (tipp: hasonló esetben vigyázzatok, mert egy "ügyes" ingatlanos iszonyú gyorsan lepörgeti a dolgot és már el is köteleztétek magatokat x évre)

- az ingatlant állítólag hosszútávú szerződéssel (minimum 1 év) közjegyzőivel (!) kell kiadni, mert akkor az albérlő, amint nem teljesítette a rezsifizetéseket, kilakoltatható ... az összes rezsifizetést az albérlő nevére kell íratni - az ügyvédnél kötött szerződés nem ér túl sokat

- a Dunántúl mítoszáról, hogy ott "jó emberek" élnek: ez a Dunántúl már nem az a Dunántúl, ami tele van "jó emberekkel" ... debreceniként én itt (Mosonmagyaróvár) azt látom, hogy itt mindenki csak gürizik, nyerészkedik, meg akar tollasodni ... még több ingatlant, még több autót akar és közben csendesen rettegnek a közelükben élő (szintén megélni kívánó) kisebbségtől. Debreceniként kijelentem, hogy Debrecenben nem rosszabb a közbiztonság, mint itt, Mosonmagyaróváron. Itt sokkal hamarabb lehúznak vagy behúznak valamire, főleg, ha azzal jöttél ide, hogy milyen gyorsan meg fogod itt csinálni a szerencsédet.

- a hitelekről: itt (Mosonmagyaróváron) az ingatlanközvetítők (tapasztalataim alapján) mind az OTP lakáshiteleihez irányítanak, amelyek nem (!) Minősített, fogyasztóbarát hitelek...ha akarod, választhatsz másik bankot a lakáshitelhez, de az ingatlanos alapból az OTP lakáshitelét fogja forszírozni, ajánlani, említeni.

- a debreceni lakásom távolból történő bérbeadásától én is erősen tartok ... esetleg, ha valami (közvetítő)cégnek adnám ki, magánembernek semmiképp. Itt, Mosonmagyaróváron is ez egyébként a gyakorlat, tartanak a lakástulajdonosok a magánemberektől.


Motivációm:

azért osztok meg néhány információt, hogy cserébe én is kapjak valamennyit. Értitek? :)

Várom a további hozzászólásokat a témakörben.

2019. márc. 19. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!