Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha résztulajdonos vagyok egy...

Ha résztulajdonos vagyok egy házban akkor hogyan juthatok az házértékemhez ha más a haszonélvező?

Figyelt kérdés

Halála esetén kivásárolják a részem? Vagy lehetek én a haszonélvező?

Lehet hogy sosem kerül eladásra a ház és igy sosem lesz kezemben a részem??

Örökösök (ha én nem vagyok az csak tulajdonrészes) kitolhatnak úgy velem hogy ők lakják és sosem jutok semmihez???


2019. márc. 19. 19:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A haszonélvező halálával megszűnik a haszonélvezet, az nem örökölhető.
2019. márc. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha már a haszon élvező is meghalt,hagyatéki tárgyaláson a közjegyző elmondja kinek mekkora a része .

Eladás során ilyen arányban részesülsz.Esetleg megveszed a többiek részét .Nem könnyen szokott megegyezés létre jönni.

2019. márc. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én el is adnám a reszem ha kifizetnék... vagy be is költöznék akár
2019. márc. 19. 20:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Amíg a haszonélvező él, ő dönt a házról mindenben, de el nem adhatja. Ha meghalt, akkor csak a tulajdonosok maradnak, nekik meg kell valahogy egyezniük (és ha nem sikerül és utálják egymást, pereskedhetnek, ami sokba kerül és sokáig tart). Általában az egyik szokta megvásárolni a többitől (érdemes független emberrel felbecsültetni), vagy eladják és a tulajdoni arány szerint elosztják az árát.
2019. márc. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Létezik ilyen polgári peres eljárás, hogy "Közös tulajdon megszüntetése". Tessék utánanézni.
2019. márc. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nem akarják megvenni a részed akkor sok idő és pénz hogy a bíróság megszüntesse a közös tulajdont, beköltözhetsz de abban is beleköthet a többi tulajdonos ha elfoglalod az egész házat.
2019. márc. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!