Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Zártkerti (kifügesztéses)...

Zártkerti (kifügesztéses) ingatlan vásárlása hogyan történik?

Figyelt kérdés
Főleg az anyagi része érdekelne. Értem ez alatt azt, hogy mondjuk veszek egy zártkerti ingatlant amin mondjuk van egy gazdasági épület is. Adásvételkor kifizetem egyben a vételárat. Igen ám, de az én tulajdonjogom még kétséges a kifüggesztési ideig. Ilyenkor azt szokták, hogy a vételárat még nem kapja meg az eladó csak akkor ha letelt a kifügesztési idő és bejegyezhető a tulajdon jogom vagy hogy van ez?

2019. márc. 21. 21:46
 1/8 anonim válasza:
100%

Kedves Kerdezo, mi most vagyunk epp a kifuggesztesi ido alatt. A mi esetunkben ugy zajlott, hogy elore megirtunk egy adas-veteli szerzodest, amelyben adtunk valamennyi foglalot is a tulajnak. Ebben leirja, ha senki nem jelentkezik a kifuggesztett zartkertre akkor mi kapjuk meg a tulajdoni jogot.

Ha esetleg valaki jelentkezne, akkor egyertelmuen visszajar a foglalo es ervenybe lep a szerzodesunk.

2019. márc. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, de ez így rizikós, mert ha nem tudja visszafizetni nektek az 1 milliót, akkor mehettek pereskedni. Még foglaló nélkül OK lenne, de azzal a vevőnek viszont túl rizikós.
2019. márc. 24. 20:11
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi az ügyvédnél hagytuk egy letéti számlán a teljes vételárat.Amiről természetesen papír készült ügyvéd által aláírva,hogy nála van a pénz.


A kifüggesztés lejártakor az eladók ügyvéd jelenlétében megkapták a pénzt,de előtte még aláírták,ügyvéd előtt a papírt hogy az én javamra adják el.


Ez egy nagyon hosszadalmas folyamat volt összesen több mint 6 hónapba telt mire a földhivatalban az én nevemre került bejegyzésre a telek.

2019. jún. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ymola66 válasza:
Amikor ki fizettétek az ingatlant akkor be is költöztetek a kifüggesztés utan egybol vagy 6 honap után lehet ?
2020. aug. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ugye ez egy hétvégi ház volt

( nem állandó lakhatásra használjuk).

Birtokba vettük,de amíg nem járt le a 6 hónap nem végeztem rajta semmilyen felújítást.Csak a kifüggesztés lejárt után.

2020. aug. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ymola66 válasza:
Nekünk az ügyvéd azt mondta hogy csak a hatósági határozat után fizessük ki a teljes vételárat mert bármi lehet 1millio foglalót adtunk most járt le a 60nap ki függesztés es még akkor 4 honap van a határozatig az eladó állandóan hiv hogy fizessünk mert anyagi problémája van de hát nem lehet hivatalosan. A kérdésem hogy tényleg 6 hónap a határozat?
2020. aug. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem kb annyi idő volt
2020. aug. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ymola66 válasza:
Szia ne haragudj még egy kérdés te kaptál a kifüggesztésről határozatot hogy élt e valaki az elővásárlási jogával vagy nem, vagy csak a végén 6 hónap mulva kaptál papirokat mindenről?
2020. aug. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!