Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan eladás után Szja-...

Ingatlan eladás után Szja- kell fizetni, Ügyvéd intéz e ilyesmi ügyet vagy egyenesen menjek a Nav-hoz?

Figyelt kérdés

2019. márc. 24. 17:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Neked kell a tárgyévet követő évben bevallanod az adóbevallásodban. Ügyvéd, könyvelő is tud segíteni.
2019. márc. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Csak be kell írnod az adóbevallásodba, és majd ők küldenek csekket.
2019. márc. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell 5 éven túl...
2019. márc. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az első két válaszolónak üzenem,mivel le vagyok százalékolva nem kapok adóbevalláshoz szükséges papírokat így nem kell ilyennel foglalkoznom.Akkor hogy írjam az adóbevallásomba? Ezért kérdeztem hogy ha elmegyek ügyvédhez az foglalkozik e ilyen dolgokkal hogy ne nekem keljen utána járni.
2019. márc. 25. 08:01
 5/13 anonim ***** válasza:

4: A többség nem kap automatikusan ilyen papírokat, pár éve még úgy volt, hogy vagy bemész az ügyfélszolgálatra és elveszel egyet a portán, vagy kérsz telefonon, hogy küldjenek postán.

Mostanában meg majdnem mindenki neten küldi be, le kell tölteni a honlapról az adóbevallás alkalmazást.

És 2 éve már a NAV meg is csinálja ingyen, ha kéred.

2019. márc. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az ügyvéd meg - nem tudom, hol laksz, de itt Pesten - 15 000 nettó alatt szóba sem áll veled, szóval ne ezt az utat válaszd.:) Ha mást nem, szoktak ülni áruházakban könyvelők tavasszal, akik 2000 Ft-ért csinálják meg.
2019. márc. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az adás-vételnél olyan ügyvédet kell megbízni, aki mindenféle papírmunkát felvállal. Földhivatali ügyintézést, illetékfizetési kötelezettség bejelentését, stb.

Ha úgy bízod meg, hogy ez is benne legyen, akkor hónapok múltán egyszercsak kapni fogsz a nav-tól egy határozatot, hogy leszel szíves befizetni ennyi pénzt erre a számlaszámra. Aztán nagyjából ennyi is.

2019. márc. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Nekem is aktualis a kérdés pont ezt akartam feltenni. Adóbevallást az anyk programon keresztűl kell kitölteni. A lakas eladasa utan 15 % az ado ha az elado tulajdonaban legalabb 5 evig nem volt. Tehat ha onnek 5 even tul a tulajdonaban all nem kell adozni.
2019. márc. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Ha egy resze 5 evvel ezelott is tulajdona volt az utan nem kell fizetni. De amenyiben valamenyi resze meg nincs 5 eve h az öné azutan kell adozni.
2019. márc. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
2018 -ban örököltem és a nevemre 2019-ben írták .Ez évben szeretném eladni mert sajnos felújítandó állapotban van és én nem tudok rá költeni ,évek múlásával csak romlik az ingatlan állapota.Sajnos neten nem tudom intézni mert régi tipusú személyigazolvánnyal nem enged be az ügyfélkapu.
2019. márc. 25. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!