Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan (családi ház) vásárlá...

Ingatlan (családi ház) vásárlásánál hogy néz ki az adásvétel?

Figyelt kérdés
Szándéknyilatkozatot érdemes kitölteni ha néhány napon belül úgyis megvennénk egyösszegben? Az adásvételi szerződésben ki lehet részletesen térni az ingatlan adataira ami biztosít később (pl. falazat típusa, építés éve, vezetékrendszer állapota stb.)? Kb. milyen gyorsan fut át a névre írás a földhivatalnál?
2019. márc. 25. 07:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1. Ügyvéd mindenképpen kell, mert az ő vízjeles bélyegzőlenyomata nélkül a Földhivatal biztosan nem fogja átírni a tulajdon-jogot.

2. Amikor ennyire konkrét már a megállapodás, olyankor szoktak előleget fizetni (nem foglalót!!!), és a szerződésbe ezt is beleírják, hogy mennyi volt. Ill. hogy a vételár teljes kifizetéskor kerül az ingatlan használatba-vételi joga is átadva (=kulcsok átadása!)

3. Célszerű felvésni a szolgáltatók mérő-óráinak állását, és rögzíteni, hogy az addigi fogyasztást az eladó köteles rendezni.


Majd az ügyvéd, elmondja mindezt, először egy olyat találjatok, akiben eladó-vevő egyaránt megbízik.

2019. márc. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja, még valami: a falak, vezeték-rendszer állapotáról nem igazán tudsz meggyőződni, de ezért szokták belevésni, hogy az ingatlanban előforduló u.n. rejtett hibák jelentkezése esetén a két fél miben egyezik meg.
2019. márc. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Felhívsz 2-3 ügyvédet, hogy tervezel ingatlant venni, ő hogy ér rá, mennyivel előre kell bejelentkezni, stb. És felteszed az aktuális helyzettel kapcs. néhány konkrét kérdésedet is (eladás, vétel, élethelyzeted, illeték, adó, stb.) Majd megköszönöd és leteszed.

Aki szimpatikus volt - illetve aki rá fog érni, amikor kell - ahhoz időpontot kérsz, és akkor onnantól ő csinál mindent. Minden felmerülő kérdésedre is ő válaszol.

2019. márc. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A szerződéskötés utáni munkanapon megvan a bejegyzés a Földhivatalnál.
2019. márc. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
Ha családi házat veszel, mész foglalózás előtt nézesd meg szakemberrel (akár statikussal). Megéri azt a párezer forintot.
2019. márc. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Direkt kihangsúlyoztam, hogy ne foglalót!!! hanem előleget fizess!

Ha bármi miatt visszaléptek a vásárlástól, a kifizetett előleg visszajár, míg a foglaló nem!!

Pl. az utolsó percben kiderül valami rejtett hiba, vagy éppen egy jobbat, nagyobbat találtatok olcsóbban, akármi közbe jöhet, ami miatt visszaléptek, legalább ne fizessetek rá.

2019. márc. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

6: Eladóként te belemennél ilyenbe?

Mert aki szórakozni akar, azzal én nem szerződök.

De ügyvédet se ismerek olyat, aki hajlandó lenne előleggel szerződni. Szerintem nem is lehet. Olyan létezik, hogy pl. 50%-ot fizetsz ki, abból 10% a foglaló és a 40% a vételár-előleg.

Önmagában vételár-előleg az nem létező fogalom szerintem.

2019. márc. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

Az előleg és nem foglaló, ugyanannyira jó az eladónak is, amennyiben neked a tervezettnél jóval olcsóbban adja. Ha valaki közben jelentkezik, hogy megadja az eredetileg remélt vételárat, ő is szívesen felbontja a megállapodást.

Ne keverjük már bele az ügyvédi munkadíjat az ingatlan vételárába, persze hogy az ügyvédet a két fél fele-fele arányban, de kifizetik, akkor amikor a szerződést megírta.

2019. márc. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
#6: ezzel csak az a baj, hogy az eladó páros lábbal fog kirugdosni a házból, ha előleggel bohóckodsz. A komolytalan üzletfeleket sehol sem szeretik.
2019. márc. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi adtunk el családi házat.Pár napon belül kifizette a vevő, nem készítettünk vételi szándéknyilatkozatot. A vevő ügyvédjének átadtunk/bemutattunk mindent ami a szerződéskötéshez szükséges, ez alapján, és a megbeszéltek alapján elkészítette a szerződést, amit közösen írtunk alá, az eladó pedig az aláírással egyidejűleg átutalta a teljes vételárat. Kulcsokat az ügyvéd előtt adtuk át, a mérőórákat pedig a szerződés aláírása előtt írtuk le.


Az ügyvéd biztos javasolja mit is tegyetek, de ha kellően megvan a bizalom, a szándék és pár nap alatt lerendeződik az adásvétel szerintem nem indokolt a vételi szándéknyilatkozat, ahogy foglaló/előleg sem.


Az ügyvéd a szerződés megkötését követően haladéktalanul kéri - legalábbis így kellene történnie- az adásvétel tényének bejegyzését az ingatlannyilvántartásba. Az,hogy erről mikor kapod meg a határozatot/tulajdoni lapot földhivatala válogatja.


Az,hogy az ingatlanról milyen adatokat rögzítetek a szerződésbe részben megegyezés kérdése. Általában megtekintett állapotot szokták beleírni.


Kivéve ha Budapestről van szó ahol órák alatt is cserélhet gazdát egy ingatlan.

2019. márc. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!