Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Árverés adatain lakóház,...

Árverés adatain lakóház, tulajdoni lapon kivett beépítetlen terület? Térképmàsolatról kiderül, hogy megvoltak-e az engedélyek csak nem jegyezték be a tul. Lapra vagy honnan és hogyan tudhatom meg előre?

Figyelt kérdés

Ebben a cikkben azt írják, hogy hivatalból is bejegyzik:

[link]


Hogyan deríthetném ki biztonságosan, hogy mi a helyzet? Azt semmiképp nem szeretném, hogy bontásra ítéljék!



2019. márc. 30. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Most változtak a szabályok, még nincs meg a gyakorlat.

Ha a ház engedély szerint épült, ami igen ritka ilyen esetben, akkor csak egy hatósági bizonyítvány kell és fel lehet tüntetni.

Ha nem szabályos, és nem telt el az építés óta 10 év, akkor felmérés, fennmaradási engedély, tervezői nyilatkozatok, súlyos büntetés. És meg kell felelni minden jogszabálynak.

Ha eltelt 10 év, már nem fognak büntetni. Eddigi jog alapján ha szabályos ha szabálytalan, feltüntették. Új szabály szerint nem tüntethető fel, de nem is bontathatják. Még nem tiszta, hogy akkor így mi lesz, hiszen az építmény ott van.


Összességében amúgy ha nem lakóház (nincs használatbavétel) lakáshitelt nem kaphattok rá, de megvehetitek. Lebontatni ha nem életveszélyes, akkor nem fogják. De nem érdemes ilyen procedúrába belemenni, hacsak nem kihagyhatatlanul áron alul van.

2019. márc. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Jaj de jó, nagyon szépen köszönöm, hogy válaszoltál!

Azt látom a tul.lapon, hogy mikor lett lakóház és udvarból kivett beépítetlen terület! Tehát hogy mikor bontották el róla gondolom az előző házat. Illetve azt is látom, hogy mikor lett rá OTP jelzáloghitel bejegyezve. Ez ha jól emlékszem 2005 de mindjárt megnézem... Szóval ekörül lehetett az építkezés szóval a 10 év szerintem azóta már letelt!

De ezt is pl.honnan tudhatom meg, hogy mikor építették azt ami elvileg ott sincs?

Nagyon jó lenne,ha ez igaz lenne, hogy nem bontathatjàk el! Én eleve új tulajként mit tehetek arról,ha valamit annó nem engedélyeztettek, vagy nem írattak be... Köszi minden eddigit és továbbit!

2019. márc. 30. 14:23
 3/6 anonim ***** válasza:

Ortofotóból derülhet ki. Ha ott a 2008-ason jelenlegi formájában látható a ház, akkor az már nagyon jó. Helyi építésügyön vagy földhivatalnál érdeklődhetsz, kérhetsz ilyen fotót.

A bontatás nagyon súlyos eset, ami nem is nagyon érvényesíthető, felszólítgatnak és ennyi, ez alól az életveszély kivétel, ahogy írtam. De az építésügy és felügyelet is az ügyfelekért van, az én jópár éves praxisom alatt nem történt még olyan, hogy direkt szivassanak (hacsak az ügyfél nem rosszindulató és szándékosan, súlyosan szabálytalan).

2019. márc. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Most néztem át újra a tul.lapot és próbáltam memorizàlni.:)

Az utolsó OTP-s bejegyzés 2009.05.26-i.

Az árverés pdf.adatai közt is van 2009 az ügyszàmban és ez után került a Végrehajtóhoz az ügy.

Először pedig 2005-ben tűnik fel az OTP és a Magyar Állam is, lakàsépítési kedvezménnyel, tehát gondolom ez szocpol lehetett.

Na most ezt is pozitívan élem meg,mert ha erre vettek fel hitelt, akkor gondolom tervek és (lejàrt)építési engedély is van. Sőt az ingatlan állapota alapján azt sem tartjuk kizártnak, hogy akkor megfeleltek a lakhatási vagy használatbavételi engedélynek!

Nem tudom mennyire ügyfélközpontú a rendszer... azért ezekért a dolgokért úgy hallottam komoly összegeket el tudnak kérni. Vázrajz meg fenntarthatósági àllítólag egy vagyon. Ezen kívül valóban nem értem, hogy miért is akarnàk elbontatni. Én csak emiatt gondoltam.

Ennek az ortofotónak utána nézek...

Az az érdekes, hogy az árverési oldalon is ingatlanról írnak... Én ha nem kérem le a tul.lapot, akkor ez onnan ki sem derül. Persze ott is csak százalékosan jelezték a lakóingatlan készültségi fokát. De pl.màs àrverésen olvastam már ilyet -tehàt elvileg ki kellene írniuk- hogy "kivett beépítetlen terület de a valóságban egy ingatlan áll". Vagy ezt is végrehajtója vàlogatja, hogy mennyire pontosak az információk?

Bocsi a sok kérdésért...

2019. márc. 30. 14:56
 5/6 anonim ***** válasza:

"kivett beépítetlen terület de a valóságban egy ingatlan áll"


Ingatlan nem áll így sehol. Épület áll, ház áll, építmény áll. Az "ingatlan" egy gyűjtőnév, ingatlan a telek is, jelen esetben az a kivett, beépítetlen terület is az, amin áll az az építmény. (Tehát ingatlan a garázs, lakás, ház, telek, stb.)

2019. ápr. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Elnézést akkor valóban rosszul használtam eddig a kifejezést. Viszont az árverési oldalon a licitàlt ingatlannàl az van írva, hogy "jellege: lakóház" "rendeltetése:lakàs" és a többi említett adatlap esetében akkor nyilván úgy írják, hogy a"valóságban lakóház áll". Igazából szerintem itt annyi történt, hogy ezt így külön (véletlenül) nem emelték ki ezen az adatlapon. De attól még ez a helyzet adott.

Legutóbb információim szerint a helyi önkormányzatnàl kell lenni építésügyi részlegnek (honlap alapján nem találtam illetékest de biztosan lesz) és ott tudjàk megmondani az építési engedélyt és a használatbavételi engedélyt. De ha nincs, akkor még mindig ott az ortofotó és a 10éves elévülési időnk.

Köszönöm szépen!

2019. ápr. 2. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!