Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lehet falun vásárolni részletf...

Lehet falun vásárolni részletfizetésre házat?

Figyelt kérdés

Városban élek, 3 rokonom fizet folyamatosan a részemre, így támogatva engem (keresztszülők).

Ebből a pénzből 11 éve albérleteket fizetek magamnak, ami 2 éve 120+ ~40 a rezsi.

Kedves kis lakás, 40 m2. Ha ettől kevésbé szépet fizetnék, az jóval kevésbé lenne szép (ez új építésű), viszont csak 30-40 ezer ft-tal lenne olcsóbb.

Bejelentett munkahelyem nincs, rokonaimnak segítek a cégüknél, az a munkám.

Falun lehet úgy venni házat, hogy bank nélkül, folyamatosan fizetve önállóan a részleteket?

Ha igen, mi a menete?


2019. márc. 31. 09:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Falun se hulyek laknak am, ilyen modon 'reszletre' senki se fogja eladni neked a hazat, hogy aztan 20 ev alatt kifizessek a rokonaid, ha epp ugy tartja uri kedvuk.


Berelni hazat is kb. ugyanugy tudsz, mint lakast a varosban.

2019. márc. 31. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Ezt a ház eladójával kellene rögzíteni a szerződésben. Szerintem esélytelen amúgy, túl nagy a kockázat és nagyon körülményes egy ilyen ügy. Én biztos nem mennék bele, esetleg,talán családon belül tunál ilyen szerződést kötni, de még úgy is necces.
2019. márc. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
1/1: Akkor Én "hülye" vagyok?! Ugyanis két lakást is így "emberi" módon adtam el, és nem uzsora kamattal mint azt teszi a magyar állam!!
2019. márc. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Nincs épeszű ember, aki ilyen feltételek mellett eladná a házát.
2019. márc. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nekem úgy is jó, ha azt látná, hogy nem fizetek, akkor azonnal eláll a szerződéstől, és ismét övé a ház. Mert tudom, hogy ilyen nem lenne.

Szerintetek így belemenne bárki? Sok házat látok évek óta, hogy meg vannak hirdetve, de még nem kerültek eladásra.

2019. márc. 31. 09:46
 6/14 anonim ***** válasza:
50%
Nem lehetetlen. Általában azokat az ingatlanokat lehet így megvenni amire az eladónak nincs szüksége, de megvenni nem tudják, mert nem kapnak rá hitelt.
2019. márc. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
A állam milyen uzsorakamatot szed???
2019. márc. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

Nem erre kérdeztél ár, de írod, bejelentett munkahelyed nincs, a rokonaidnak segítesz. Ez gondolom valamennyire helyhez kötött, bizonyára nem mindegy,hogy az ország melyik részén találnál házat.

Ahogy előttem is írták, azokat a házakat lehet ilyen módon megvenni amiket hosszabb ideje nem tudnak eladni, a tulajdonos nem akarja az egyösszegben megkapott vételárat befektetni,és kisebb értékű.


Tulajdonképpen az eladónak nincs veszítenivalója, mégis ódzkodnak ettől a lehetőségtől.


Közjegyző előtt kel szerződést kötni, amiben rögzítik,hogy havonta mekkora összeget vállalsz, és mennyi az az idő ami után ha nem fizetsz bukod a vásárlást.


Pl. 2 milliós háznál mondjuk havi 100.000,-Ft. a részlet, és ha egymás után két hónapban nem fizetsz az addig fizetettet is elbukva költöznöd kell.


Nagyobb értékű ingatlant nem tudsz így megvenni, az eladó nem kockáztat éveket, rövidebb idő alatt pedig magasabb lenne a részlet, már Neked sem biztos,hogy bevállalható.


A CSOK, a kedvezményes hitel miatt most kevesebb az ilyen ingatlan, inkább azokat adják így amik CSOK-ra nem vásárolhatók meg.


Nehezen találsz megfelelőt, ami jó állapotú, reális áron hirdetett, jó helyen található elkel, ami nem kell el és így is áruba bocsájtják sajnos ennek az ellenkezője.


Ráadásul ha jelenelég újépítésű lakásban laksz nem tudom mennyire jönne be Neked egy régen nemlakott, lepusztult ház, amire bármennyit is költhetsz, sosem lesz újszerű.

2019. márc. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
*előző vagyok: ezek az ingatlanok természetesen a teljes vételár kifizetés után kerülnek átírásra.
2019. márc. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 mindentudó99 ***** válasza:
42%
Lehet venni így . De olyan helyeken szokás így eladni házat ahol egyébként szinte eladhatatlan az ingatlan. Így lényegében az eladó mégis a pénzéhez jut. Éd kis értékű falusi házak ezek jellemzöen. Pl 2.5 milláert elad havi 50 ezer részletre valaki házat.
2019. márc. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!